Головна Листи Жовківська громада завершила процес декомунізації

Жовківська громада завершила процес декомунізації

110
0

Робоча група з питань декомунізації спільно з представниками Жовківської міської ради, з Національною поліцією України у четвер, 16 червня, у селі Вʼязова Жовківської громади демонтували два російсько-радянські маркери режиму. Цим Жовківська громада завершила процес декомунізації.

Про це повідомив представник робочої групи, депутат Львівської обласної ради Захар Миляник.

«Це – колгоспниця та піонери, котрі, до слова, стояли якраз біля школи. Разом із цими памʼятниками цього тижня на Львівщині громади демонтували ще 9 обʼєктів тоталітарного часу.

Особливо хочу відзначити також Жовтанецьку територіальну громаду, яка позбулася всіх «альошок» за 2 дні.

За конструктивну нараду дякую голові та старостам Рави-Руської громади. Разом ми накреслили детальну дорожню карту щодо декомунізації у цій громаді. Рава-Руська з довколишніми селами має до опрацювання ще 7 об’єктів та перейменування однієї вулиці – Партизанської», – зауважив Захар Миляник.

Демонтаж пам’ятників-символів радянського режиму відбувається на підставі рішення Львівської обласної ради від 20 вересня 2022 року про завершення декомунізації та деколонізації на території Львівської області та розпорядження начальника Львівської ОВА. Документи рекомендують територіальним громадам демонтувати усі пам’ятники, пам’ятні знаки, меморіали, які символізують тоталітарний окупаційний режим.

Процесом декомунізації в області займається робоча група з питань декомунізації області, до якої входять депутати обласної ради, громадські діячі, історики, військові та ветерани, управлінці ОВА.