Головна Освіта Чотири університети Львівщини увійшли до Консолідованого рейтингу ВНЗ України – 2022

Чотири університети Львівщини увійшли до Консолідованого рейтингу ВНЗ України – 2022

200
0

Консолідований щорічний рейтинг українських закладів вищої освіти склали у виданні «Освіта.ua».

Рейтинг охоплює результати 250 закладів вищої освіти, а також містить 10 тематичних підрейтингів: «Найкращі класичні університети України», «Найкращі технічні виші», «Найкращі аграрні виші»,«Найкращі педагогічні виші»,  «Найкращі медичні виші», «Найкращі мистецькі виші», «Найкращі приватні виші», а також «Найкращі київські виші», «Найкращі виші регіонів України» і «Найкращі виші областей».

Як і в рейтингах минулих років, для складання Консолідованого рейтингу вишів використано відомі рейтинги університетів країни: «Топ-200 Україна», «Scopus» та «Бал ЗНО на контракт», кожен з яких використовує важливі критерії оцінювання.

Зокрема, Львівський національний університет ім. Ів. Франка та Національний Університет «Львівська Політехніка» потрапили у першу десятку рейтингу, зайнявши третє і п’яте місця відповідно. Також ЛНУ ім. Ів. Франка визнано найкращим закладом освіти Західного регіону.

Дрогобицький державний педагогічний університет ім. Франка визнали найкращим педагогічним закладом країни, а Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького – найкращим медичним закладом.

Лідером вищої освіти є Київський національний університет ім. Шевченка, який очолює перелік найкращих університетів України вже шостий рік поспіль. Цей університет також є лідером у підрейтингу класичних університетів країни.

Повний Консолідований рейтинг можна переглянути за посиланням.

Характеристики рейтингів, які враховувалися для складення Консолідованого рейтингу:

У рейтингу «Топ-200 Україна», складеному Центром міжнародних проєктів «Євроосвіта», використано відкриті дані прямих вимірів, виставлені на відкритих веб-ресурсах незалежних національних і міжнародних організацій і установ. Цього року під час формування рейтингової таблиці було враховано тенденції розвитку української освіти, що зазнали змін через пандемію COVID-2019 і повномасштабне воєнне вторгнення рф.

Результати рейтингу «Scopus» базуються на показниках бази даних Scopus, що є інструментом для відстеження цитованості наукових статей, які публікуються закладом освіти або його співробітниками в наукових виданнях.

Рейтинг «Бал ЗНО на контракт» містить інформацію про показники середнього бала зовнішнього оцінювання абітурієнтів, яких у 2021 році зараховано до вишів на навчання за контрактом. Цей рейтинг фактично визначає лідерів серед закладів освіти, у яких вступники виявили бажання здобувати вищу освіту за власні кошти.

Виходячи з цього, Консолідований рейтинг підсумовує загальні рейтингові місця закладів освіти за версією «Топ-200 Україна», «Scopus» та «Бал ЗНО на контракт».