Львівський науковий ліцей імені Б.- І. Антонича, що у Львові на вул. Остроградських, 1, створили цього року на базі санаторної школи.
Заклад проходить поступове і системне переформатування у ліцей наукового спрямування. Цього року у межах реалізації Програми розвитку освіти Львівщини у закладі обладнали новий кабінет біології, який сьогодні є найсучаснішим у Львові.
Сьогодні з можливостями нового кабінету ознайомилися заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко та директор департаменту освіти і науки ЛОВА Олег Паска.
Іван Собко зазначив, що відповідно до змін до Закону «Про повну загальну середню освіту», до 2027 року в Україні мають повністю реалізувати реформу закладів освіти і створити «Нову українську школу», згідно з якою учні старшої школи (10-12 класи) навчатимуться виключно у ліцеях і матимуть можливість вже у старших класах здобувати загальну середню освіту за певним профілем (фізико-математичним, історичним, філологічним тощо). Процес реформування вже триває. Зокрема, прогнозовану мережу закладів Львівщини, які мають переформатуватися у ліцеї, затвердили минулого року.
«Зараз в області створили вже 9 ліцеїв відповідно до НУШ і один з них – Львівський науковий ліцей, який раніше був санаторною школою. Трансформація мережі освітніх закладів в області триває.
Дуже важливо, щоб ще у школі учні мали можливість більше часу присвячувати тим предметам, які їм цікаві, і знання з яких будуть необхідні для вступу на обрану спеціальність у ВНЗ», – наголосив Іван Собко.
Він також додав, що для створення профільного ліцею необхідно, аби в 10-му класі було як мінімум 60 учнів – два паралельні класи. Тоді можна організувати навчання як мінімум по трьох профільних напрямках.
Розповідає директор ліцею Орест Іваськів: «Цього року було закуплено сучасне обладнання. Більше як 170 найменувань, таблиці, мікроскопи, проектор, лабораторні прилади – все те, що потрібно мати в сучасному кабінеті біології. Тепер ми маємо один з найсучасніших кабінетів у Львові».
Враженнями поділилась учителька біології Ірина Кучминда, яка вже багато років навчає дітей цього предмета: «Я ще у своєму житті не проводила лабораторну, щоб на кожній парті був мікроскоп і щоб кожен учень мав змогу з ним досхочу попрацювати».
Кошторис кабінету біології становить 500 тис. грн, він профінансований відповідно до Програми розвитку освіти Львівської області на 2021-2025 рр. з обласного бюджету.
Додамо, що переформатування школи у науковий ліцей триває вже 4 роки. За це час тут також обладнали сучасні кабінети фізики і хімії. Ознайомлення з цими науками, а також із біологією у ліцеї розпочинають із 5 класу у формі спецкурсів: розроблено спеціальні програми, адаптовані до відповідного рівня знань, при цьому акцент – на дослідницькій діяльності.
«Я дуже задоволений тим, що діти проявляють інтерес до природничих наук, бачу, як вони під час перерви жваво обговорюють якісь цікавинки, про які довідались під час уроків», – зазначив Орест Іваськів і додав: «У нас є така супермета – створити у Львові справжній науковий ліцей».
Також він повідомив, що починаючи з цього року на базі Львівського наукового ліцею, а саме у нових кабінетах, працюватимуть гуртки біології, хімії та фізики від Львівської обласної Малої академії наук учнівської молоді.