Головна Освіта Добро починається з тебе!

Добро починається з тебе!

339
0

Благодійність, добро, милосердя не з`являються в людини самі по собі. Ці чесноти потрібно виховувати. Потрібно змалку вчити дитину робити добро, підтримувати її благородні наміри, закласти в її серце потребу допомагати іншим.  Благодійна діяльність має велике соціальне значення. І найважливіше – це те, що користь від доброчинності отримують не лише ті, кому необхідна допомога, а й безпосередні виконавці, які самі стають кращими, набувають життєвої компетентності.

Ми дуже раді, що доброчинна акція «Добро починається з тебе», яка була започаткована гімназистами ще у 2008 р., надалі продовжує своє життя. Головна мета якої – об`єднання зусиль і досвіду її учасників для відродження й оновлення традицій благодійності в Україні, стимулювання розвитку дитячих благодійних ініціатив.

У цьому році рада учкому вирішила й отримала підтримку серед  усіх  учнів та вчителів  НВК провести добродійний ярмарок, а частину виручених коштів передати родині учениці гімназії на  лікування доньки; закупити матеріали для ремонту дитячого відділення міської поліклініки, а решту коштів витратити для власних потреб. Долучились  до  цієї справи і  наші художники, які намалювали і передали в поліклініку малюнки з персонажами казок. 

І ось ярмарок розпочав свою роботу. Кожен клас виставив на продаж роботи, виготовлені власноруч, та щось смачненьке. Це була випічка, заливні желе, цукерки-лизаки, горіхи, фрукти. А учні 7 та 8  класу привернули свою увагу грою на гітарі. Долучилась до цьогорічної акції і мер нашого міста І. А. Верещук, яка викуплені  солодощі  передала дітям з багатодітних та малозабезпечених сімей міста. А далі справа перетнула межі НВК. Ініціативу директора НВК І. В. Данкевич відремонтувати педіатричний кабінет міської поліклініки  підтримала директор Рава-Руського професійного  ліцею Ж. Я. Букієвська, яка в свою чергу, організувала роботу майстрів-ремонтників. Учні ліцею Н. Звір, А. Дубик, Ю. Бурило, А. Шот спільно з майстрами виробничого навчання М. Є. Лелик, І. І. Івать, Р. А. Квілінським безкоштовно зробили ремонт кабінету. Не залишився байдужим до благодійної справи  депутат Львівської обласної ради І. В. Бокало, який, у свою чергу, допоміг встановити облицювальну плитку, відновити підлогу та закупив нові меблі.

І ось настав цей день, коли у дитяче відділення поліклініки завітали ті, котрі зробили все, щоб в кабінеті педіатрів було чисто, затишно, комфортно як лікарям, так і їхнім маленьким пацієнтам: депутат Львівської обласної ради І. В. Бокало, директор НВК І. В. Данкевич, заступник директора І. Г. Ногаль, голова   батьківського   комітету  НВК   Л. В. Демчина,  члени  учкому  НВК  М. Савчак, Х. Лончинська. На жаль,  не змогли прибути представники ліцею через поважні причини. Зі словами вдячності звернулися до гостей педіатри міської поліклініки М. М. Куц, А. М. Куц, завідуювач поліклініки О. О. Крупа та в. о. заступника головного лікаря з лікувальної роботи В. Є. Нагабась. По закінченні проекту усі його учасники відчули великий вплив  такої роботи на свідомість дітей та дорослих. Ще раз переконались,  що проект «Добро починається з тебе» поклав початок благодійній діяльності, яка формує особистість молодої людини на засадах загальнолюдських моральних цінностей: людяності, співчуття та  милосердя.

Висловлюємо щиру подяку за допомогу в ремонті кабінету всім, хто долучився до цієї великої справи, бажаємо міцного здоров’я, щастя і успіхів у всіх починаннях. Ми  переконані, що кожен учасник реалізації доброчинного проекту відчув у собі потребу у відновленні духовних традицій добротворення.

Ірина НОГАЛЬ,

заступник директора з виховної роботи навчально-виховного комплексу «Рава-Руська гімназія».