Головна Освіта Форум професійної освіти Львівщини

Форум професійної освіти Львівщини

289
0

Працівники Рава-Руського професійного ліцею дуже схвильовані і щасливі, тому що в нашій країні після довгих років байдужості зацікавились професійною освітою. Нарешті з’явилася можливість поділитися власними здобутками, обмінятися досвідом з колегами і довести українцям, що робітнича професія — це актуально, модно і доречно.

24 квітня на першому Форумі професійної освіти Львівщини Рава-Руський професійний ліцей представив професії кондитера, столяра будівельного, тесляра, штукатура, монтажника з монтажу гіпсокартонних конструкцій, маляра і бармена. Захід урочисто відкрив губернатор Львівщини О. Синютка, який заохочував на особистому прикладі учнів шкіл здобувати навіть декілька робітничих професій, привітала учасників та гостей голова Департаменту освіти і науки Л. Мандзій, яка сказала, що в майбутньому також буде прикладати максимум зусиль для популяризації професійно-технічної освіти.

Учні та працівники Рава-Руського професійного ліцею демонстрували роботи професійної творчості, майстер-класи з виготовлення шоколадних фігур та декорування кондитерських виробів, художньої різьби та оздоблення альтернативними матеріалами різних поверхонь, а також представили інсценізацію, присвячену першому творцю коктейлів — Джері Томасу, та про роль професії бармена в сьогоденні.

Наш єдиний у Жовківському районі професійний ліцей пропонує випускникам шкіл такі професії:
на основі базової середньої освіти (після 9 класу):
• штукатур, монтажник гіпсокатонних конструкцій, маляр (термін навчання — 2 роки 10 місяців);
• машиніст крана автомобільного, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, водій автотранспортних засобів категорії «С» (2 роки 10 місяців);
• слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, водій автотранспортних засобів категорії «С» (2 роки 10 місяців);
• кухар, кондитер (3 роки 3 місяці);
• столяр будівельний, тесляр (2 роки 10 місяців);
• офіціант, бармен (2 роки 10 місяців);
на базі повної середньої освіти (після 11 класу):
• муляр, штукатур (10 місяців);
• перукар (перукар-модельєр) (10 місяців).

Більшість професій інтегрована, тобто випускник здобуває дві або навіть три професії. Запрошуємо всіх саме в наш ліцей, де з повагою і любов’ю ставляться до кожної дитини, а також прикладають максимум зусиль для того, щоб кожен випускник став не просто кваліфікованим робітником, а й зумів знайти достойну, добре оплачувану роботу. Саме для цього ми налагодили тісну співпрацю зі ста п’ятдесятьма роботодавцями, а також очільниками нашого міста, які допомагають нашим дітям шліфувати практичні навички.

Власними силами учні та працівники ліцею постійно модернізують матеріально-технічну базу нашого закладу. У всіх приміщеннях є доступ до інтернету.

Іногороднім дітям пропонуємо безкоштовний гуртожиток, в якому створені всі умови для навчання і комфортна атмосфера для відпочинку. Охочі мають змогу пообідати в їдальні ліцею за досить помірну ціну. Ми стараємось, щоб наші вихованці могли себе реалізувати, і вже під час навчання багатьом з них це вдається — про це свідчать перемоги в обласних і навіть всеукраїнських конкурсах.

Серед наших випускників є депутати різних рівнів, керівники організацій, держслужбовці, успішні підприємці та педагоги. Ми шануємо європейські цінності, дбаємо за збереження української самобутності, хочемо вдосконалюватись і покращувати фаховий рівень наших випускників. Якщо ви прагнете досягти успіху — приєднуйтесь до нас.

Рава-Руський професійний ліцей щороку з нетерпінням чекає на ініціативних, творчих та активних дівчат та юнаків!

Ольга ГОЛАЄВИЧ,
заступник директора
з навчально-виховної роботи.