Головна Освіта Мистецтвом рідну землю ми славімо

Мистецтвом рідну землю ми славімо

329
0

Барвисто-осінньої недільної днини в м. Дублянах відбувся творчий звіт Дублянської школи мистецтв, на якому панували барви музики і танцю, а ще ціла плеяда похвальних та справжніх вітальних слів. Школа мистецтв за чверть століття стала центром музичного, хореографічного та образотворчого мистецтва міста та прилеглих сіл. Педагогічний колектив закоханий у свою роботу та прагне віддати майстерність і любов майбутньому – дітям. Такий висновок можна зробити після звітного концерту, на який прийшло чимало людей, щоб подивитися виступи і привітати тих, хто вчить дітей прекрасному, формує художній смак, розвиває творчі здібності.

У світ мистецтва, знай, складна дорога,
Бо з музами нелегко йти.
Від тебе – лиш талант і наполегливість в підмогу,
Все інше – в нашій школі зможеш ти знайти.

Розпочався захід зі слів господаря – незмінного директора ДШМ Ігоря Кадюка, який, вітаючи всіх із ювілейною датою, зупинився і на історії. Як усе починалося? Відповідно до рішення виконкому Львівської обласної ради народних депутатів, 1991 року відкрито дитячу школу мистецтв в містечку Дублянах. На музичне та художнє відділення тоді було зараховано 200 учнів. Зараз у школі навчається 470 учнів. Завдяки налагодженій співпраці з керівництвом загальноосвітніх шкіл працюють відділення хореографії та музичного відділення в містечку Куликові, селах Великому Дорошеві і Великих Грибовичах. До послуг вихованців школи —  комфортні умови навчання, прекрасна матеріальна база з достатньою кількістю музичних інструментів, досвідчені вчителі.

Сьогодні Дублянська школа мистецтв виглядає не менш привабливо, ніж як школи у Жовкві чи Раві-Руській. Усе це стало можливим завдяки небайдужій та принциповій позиції голови міста Василя Поповича, а також за підтримки народного депутата, голови Верховної Ради України Андрія Парубія, Львівської обласної та Жовківської районної адміністрацій, депутата Львівської обласної ради Андрія Думи, голови Малехівської сільської ради Володимира Сеньковського та інших.
За чверть століття у закладі започатковано чимало чудових традицій, багато прекрасних досягнень, діти є переможцями і лауреатами обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів, виставок, фестивалів, їх знають не тільки у нашій державі, а й далеко за її межами, вони — постійні учасники культурних заходів у Жовкві.

Чимало теплих слів про досягнення випускників, вик-ладачів та учнів дитячої школи мистецтв за 25 років її існування прозвучало у вітальних промовах очільників обла-сті, району, міста.
Зі славним ювілеєм школу прибули привітати та вручити відзнаки почесні гості – заступник директора департаменту культури національностей та релігії Львівської ОДА Мирослава Туркало, голова Жовківської РДА Надія Щур та голова Жовківської районної ради Роман Горбань, голова Дублянської міської ради Василь Попович та директор Дублянської ЗОШ І-ІІІ ступенів Олег Прийма, керівник відділу культури та туризму Жовківської РДА Галина Фесюк та голова комісії Дублянської міської ради з питань молоді, спорту, культурного, національного, духовного відродження та освіти Ярослав Шостак, керівник Рава-Руської дитячої школи мистецтв Валерій Самбульський та представник Жовківської школи мистецтв Ірина Яворська, гостя з ЛНАУ Оксана Качмар та священнослужитель УГКЦ Успіння Пресвятої Богородиці м. Дублян о. Володимир.

Концертну програму розпочали кращі учні школи. Танцювальні колективи «Намисто», «Цвіт України» (керівник Галина Красько), «Бузьків цвіт» (керівник Марко Гарц) демонстрували любов до музики та неабиякі вміння. Дуже старалися і отримали чимало вдячних оплесків хори молодших та старших класів «Диво» і «Канон» (керівник Анна Немерко), ансамблі скрипалів старшої та молодшої груп (керівник Леся Миклюш) і бандуристів (керівник Ольга Юсько-Гук).

Завершив святковості народний камерний оркестр Народного дому м. Дублян (керівник Віктор Литвиненко).
Присутні оцінили те, що вихованці та педагоги в кожен виступ вклали не тільки знання і вміння, а й душу, тому сприймали їх із вдячністю і неприхованим задоволенням, артистів нагороджували вигуками «Браво».
Концерт до дня народження Дублянської школи мистецтв, на якому глядачі та гості ознайомилися тільки з невеликою частиною досягнень її вихованців, вразив розмаїттям виступів, професійністю, гарними сценічними костюмами. І ще раз підтвердив: нагороди, дипломи, визнання – все це результат наполегливої праці, захоплення улюбленою справою керівника, викладачів і учнів закладу впродовж 25-річної мистецької дороги.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.