Головна Освіта Кожна дитина має право…

Кожна дитина має право…

286
0

Права людини починаються з прав дитини. Це підтверджено в Конвенції про права дитини. Цей документ створений для того, щоб захистити і надати якнайкращі умови для розвитку та реалізації дитячих прав.

Напередодні святкування Дня прав людини, що відзначаємо 10 грудня, у районній дитячій бібліотеці було проведено правовий орієнтир "Кожна дитина має право", який підготувала працівник молодшого відділу Дарія Висоцька разом із школярами 4-а класу СШ № 1 (класний керівник Надія Миколаївна Злотко). Дарія Олексіївна розповіла школярам про права, які має кожна дитина, а також про те, що існує міжнародна організація — комісія з прав дитини, що вони можуть звернутись до соціальної служби сім'ї, дітей та молоді, до шкільного психолога або дорослого, якому довіряють і який їх не зрадить."У разі порушення ваших прав, не залишайтесь наодинці зі своїми проблемами, — наголосила Дарія Висоцька. — Головне, знайте — безвихідних ситуацій немає! Певно, в Україні так само, як і в інших державах, ще далеко не завжди забезпечуються права, які декларуються в Конвенції. Але, якщо ви знатимете свої права, вам легше буде захистити себе".

Далі розмову повела про права та обов'язки школярів класний керівник Надія Миколаївна. Діти у віршованій формі розповідали про права дітей. Працівник бібліотеки зачитала незвичні листи учасникам заходу, що надійшли до бібліотеки від героїв казок: Зайчика, Колобка, Попелюшки, Трьох Поросят, Гидкого Каченяти, Червоної Шапочки. Діти мали можливість підказати і допомогти, яке право, визначене Конвенцією про права дитини, було порушено стосовно персонажа, про якого йде мова, а також було проведено гру "Правова відгадайка".Захід був корисним і повчальним для дітей.

Наш кореспондент.