Головна Освіта «Львівщина показала найкращий результат щодо стану підготовки закладів освіти до початку навчального...

«Львівщина показала найкращий результат щодо стану підготовки закладів освіти до початку навчального року», – Cергій Шкарлет

168
0

87% навчальних закладів Львівщини забезпечені укриттями і готові розпочати навчальний процес очно з 1 вересня.  Львівщина показала найкращий результат серед областей України.

На цьому сьогодні, 25 серпня, під час наради щодо створення безпечних умов та стану підготовки закладів освіти до початку навчального року Львівській області наголосив Міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет.

Участь у нараді взяли також начальник Львівської ОВА Максим Козицький, заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко, міський голова  Львова Андрій Садовий, керівник департаменту освіти Львівської ОВА Олег Паска, керівництво Головного управління ДСНС Львівщини.

«Освіта та освітній процес – це про майбутнє. Нас ворог намагається залякати, але, зважаючи на це, ми маємо дбати про наше майбутнє. Дякую усім за якісну підготовку до нового навчального року. Те, що у Львові та області майже 90 % шкіл навчаються очно – це високий показник! Усіх закликаю працювати над тим, щоб діти відвідували школи очно. Можливо це буде два уроки замість п’яти, але має бути соціалізація. Сьогодні слоган і Президента, і голів адміністрацій, «Школа – це територія безпеки». Дякую кожному керівнику міста, громад, що ми підтримали цей слоган і повертаємось до навчання», – зазначив Міністр.

Міністр також наголосив, що жодна дитина, яка приїхала у Львівську область з територій бойових дій, не була відсторонена від навчального процесу і подякував за роботу у цьому напрямі керівнику департаменту освіти ЛОВА та усім освітянам. Окремо він звернувся до місцевої влади із проханням провести моніторинг дітей, які перебувають за кордоном.

«Ми маємо боротись за кожну дитину і докласти усіх зусиль, щоб вона мала можливість навчатися в українській школі. Освітній процес є тою точковою ланкою, яка має забезпечити повернення наших співгромадян», – додав Сергій Шкарлет.

Щодо перебігу вступної кампанії, Міністр зазначив, що очікує від департаменту пропозицій щодо модернізації мережі закладів вищої освіти області.

«Завжди заклади вищої освіти Львівщини були в топі і навіть в межах майбутньої модернізації мережі освіти, чекаю ваших пропозицій. Маємо у будь-якому випадку робити оптимізацію, виживуть найсильніші, але для Львівщини – це не проблема», – підкреслив Міністр.

Сергій Шкарлет також додав, що у тилових областях, які прийняли велику кількість переселенців, підготовка до опалювального сезону є пріоритетною. Подякував за плідну співпрацю Львівщини з Кабінетом міністрів у цьому напрямі.

Керівник Головного управління ДСНС у Львівській області Юрій Кагітін наголосив, що  на початку навчального року працівники структури будуть чергувати у закладах і надаватимуть допомогу при потребі. Окрім того, зараз працюють над пілотним проєктом у Львові та в області – класи безпеки.

Міністр доручив керівнику ДСНС у Львівській області зробити аналіз зауважень у розрізі області щодо укриттів та безпеки шкіл. А також забезпечити, щоб у кожній школі був закріплений офіцер з безпеки для тренування персоналу з евакуації, психологічної підготовки тощо.

Максим Козицький подякував Міністру за увагу та співпрацю у забезпеченні якісної освіти для дітей Львівщини.

«Ми чітко розуміємо, що завдання Львівщини – забезпечити якісний безпечний навчальний процес. Наше завдання – навчання дітей, нашого майбутнього», – наголосив очільник області.