Головна Освіта На добре сусідство треба напрацювати

На добре сусідство треба напрацювати

189
0

Відкрити себе для світу і краще пізнати традиції і звичаї, знайти друзів та прихильників у інших країнах — цього намагаються навчити своїх вихованців педагоги Жовківської ЗОШ №1. Вивчення іноземних мов – німецької, англійської та інших — сприяє розвитку міжнародних зв’язків учнів та колективу. Школа має тісні контакти з Польщею, Німеччиною, США. Прапори цих країн є в шкільному музеї. Спільні проекти спрямовані на розвиток громадянської активності, удосконалення знання іноземних мов, допомогу малозабезпеченим дітям.

Днями у рамках тісного, майже десятилітнього співробітництва з німецькими колегами, більшість з яких – педагоги, до школи завітали майже три десятки людей різного покоління з Німеччини. Громадський активіст, голова місцевої ради Ханс-Юрген Штадельгоферта його дружина Габріела привезли зацікавлених співвітчизників із рідного Фрайбурга до міста-побратима Львова, а також із радістю завітали до «першої» школи, де їх привітно зустріли добрі друзі — директор Ігор Шевчук, учитель іноземних мов Галина Москалець та діти 5, 6, 8 класів.

Гості прибули якраз тоді, коли у школі працював мовний табір. Діти залюбки одягнули вишиванки, самі обрали пісні та майстерно їх виконали під музичний акомпанемент педагога Марії Демків. Учні розповідали німецьким гостям про Жовкву, Україну, знайомили з особливостями української кухні і навіть пригощали варениками та салом.

Неабияке захоплення було в очах німецьких друзів, а посмішки й гучні оплески наповнювали класну кімнату. Керівник навчального закладу урочисто вручив диплом із подякою сім’ї Штадельгофер, зусиллями якої дванадцятеро наших школярів минулими роками гостювали у німецьких сім’ях. Наші ж учні отримали в подарунок від шанованих гостей книги та солодощі, а також запросили приїжджати та знайомитись з Україною ближче.

Зоряна МИКИТЮК,
Надія БАЙБУЛА.