Головна Освіта На Львівщині є 121 школа, де неможливо організувати процес приготування гарячої їжі:...

На Львівщині є 121 школа, де неможливо організувати процес приготування гарячої їжі: як область вирішує проблему

24
0

Очікується, що заклади профтехосвіти, на базі яких створили НПЦ з кухарства, почнуть надавати кейтерингові послуги.

Перша Леді відзначила досвід Городоцької територіальної громади як один з найуспішніших в Україні за впровадженням реформи шкільного харчування. Таку оцінку Олена Зеленська дала під час селекторної наради, яка стосувалася результатів впровадження реформи шкільного харчування.

У громаді не вистачало працівників харчоблоків, відтак Городоцький ОЗЗСО 5 та Братковицький ЗЗСО І-ІІ ступенів об’єднали зусилля і створили дві опорні кухні. Зараз вони безперебійно забезпечують гарячою та збалансованою їжею дітей з 20 шкіл і 11 дитсадків Городоцької територіальної громади.

За словами голови Львівської ОВА Максима Козицького, Городоцька громада першою в Україні почала харчувати дітей, використовуючи опорні кухні. Завдяки обладнанню, яке надала кейтерингова компанія-партнер, вдалося знизити собівартість страв. Тепер всі школярі громади отримують якісне харчування на рівних умовах: 50 грн – 1-4 класи, 55 грн – 5-11 класи і 75 грн – дворазове харчування у садочках. Їжу почали доправляти навіть у ті школи та дитсадки, де харчування не було десятиліттями.

«Компанія-партнер готує ці страви на основі чотиритижневого меню у відповідності до вимог постанови Кабінет Міністрів України. Вона ж і довозить їжу.

Крім того, громада співпрацює з місцевими фермерами, тож точно відомо, звідки продукти і якої вони якості.

Окрема вдячність очільнику громади Володимиру Ременяку, який доклав багато зусиль, щоб задум став реальністю», – зазначив Максим Козицький.

Львівщина – серед лідерів за запровадженням реформи шкільного харчування.

Крім того, у департаменті освіти і науки Львівської ОВА напрацювали план реалізації загальнодержавної стратегії шкільного харчування. Зараз він проходить процедуру затвердження.

«Ми вже апробували різні шкільні меню, розробили технологічні карти у Львівському професійному коледжі готельно-туристичного та ресторанного сервісу, провели конкурс на найкраще меню, а також відповідні навчання для директорів шкіл.

Частина кухарів з різних шкіл зараз проходять підвищення кваліфікації на базі найкращих закладів профтехосвіти нашої області.

За останні три роки ми закупили обладнання для їдалень та харчоблоків 106 закладів загальної середньої освіти Львівщини. У 78 закладах облаштували повністю нові харчоблоки. Але, на жаль, досі в області є 121 школа, де неможливо організувати процес приготування гарячої їжі. Найбільше таких у Самбірському і Дрогобицькому районах, Ходорівській і Жидачівській ТГ.

Щоб вирішити проблему, йдемо до того, аби заклади профтехосвіти у нашій області, на базі яких створили НПЦ з кухарства (Бориня, Львів, Самбір, Сокаль, Меденичі, Дрогобич, Стрий), почали надавати кейтерингові послуги. Таким чином забезпечимо якісним та доступним за цінами харчуванням ті школи і дошкільні заклади Львівщини, які не можуть зробити цього самостійно. Дякую керівникам громад, які розуміють, що реформа шкільного харчування – це про здоров’я та майбутнє дітей. Наш спільний обов’язок подбати, щоб діти харчувалися повноцінно, бо це – фундамент розумової і фізичної активності, основа виховання здорової нації», – наголосив очільник Львівщини.

Фото – архівні.