Головна Освіта На Львівщині навчатимуться понад 2000 внутрішньо переміщених дітей

На Львівщині навчатимуться понад 2000 внутрішньо переміщених дітей

99
0

Сьогодні, 1 вересня, стартує новий навчальний рік. Вперше українські діти підуть до школи в умовах війни.

На Львівщині заняття у школах відбуватимуться офлайн, онлайн або у змішаній формі, понад 55% учнів навчатимуться очно.

В області залучені до освітнього процесу і діти з числа внутрішньо переміщених осіб: 2288 школярів розпочнуть навчання у ЗЗСО та 1500 дітей — у ЗДО.

Заклади освіти стали тимчасовим прихистком для переселенців. За інформацією профільного департаменту, станом на 25 серпня 2022 року у 66 з них проживають 5985 внутрішньо переміщених осіб: 1749 — у 34 закладах професійної (професійно-технічної) освіти; 1160 — у 10 закладах вищої освіти; 1231 — у 22 закладах фахової передвищої освіти.

14 закладів обласного підпорядкування прийняли на проживання 401 ВПО з областей, які найбільше постраждали.

Для того, щоб у школах заняття проводилися в безпечних умовах, перевірили укриття у 1759 закладах освіти (94,9% від загальної кількості). Для цих закладів було рекомендовано 1894 об’єкти фонду захисних споруд, серед яких найпростіші та протирадіаційні укриття. Вони знаходяться або у закладах освіти, або на балансі інших суб’єктів господарювання (які розташовані на відстані до 100 м від закладів освіти).

Для підвозу учнів у школи запропоновано укладати угоди з перевізниками, оскільки шкільні автобуси передали на потреби Збройних Сил України.
«Львівщина має досить серйозний досвід в організації дистанційного навчання. Відповідно до законодавства саме батьки та педагогічна рада визначають форму навчання. Батьки, подивившись на укриття та висновки комісії, можуть ухвалити рішення, в якій формі їх дитина буде навчатися в цьому закладі», – наголосив директор департаменту освіти і науки ЛОВА. Олег Паска.

«Навчальний рік в умовах активної фази війни, під звуки сирен – це випробування. Для самих школярів, для їх батьків, для вчителів. Останні як ніхто мають відчувати нашу підтримку і вдячність, адже на час уроків саме вони нестимуть відповідальність за десятки дітей. Чимало вчителів виїхали за кордон, але значна частина з них повернулися і готові працювати.

Буду щира – ми не знаємо, як добре працюватиме ця система, чи справлятимуться вчителі з великою кількістю дітей. Але точно знаємо, що маємо спробувати, бо і діти, і дорослі потребують того навчання», – зазначила голова комісії з питань освіти, науки та інновацій обласної ради Іванна Герус.