Головна Освіта На Львівщині працюють над новим підручником з фізики для закладів загальної середньої...

На Львівщині працюють над новим підручником з фізики для закладів загальної середньої освіти

86
0

Програма підручника вже отримала рекомендацію Міністерства освіти і науки.

Для успішної реалізації реформи Нової української школи для учнів 7-х класів автори-фізики з Львівщини за підтримки департаменту освіти і науки Львівської ОВА розробили модельну навчальну програму «Фізика. 7-9 класи» для закладів загальної середньої освіти. 

Програму вже розглянув Інститут модернізації змісту освіти, а Міністерство освіти і науки своїм наказом №184 від 20.02.2023 року надало їй гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України».

За цією навчальною програмою її автори працюють над проєктом підручника «Фізика. 7 клас». Процес роботи перебуває на завершальній стадії.

Авторський колектив  – це вчителі-практики, які найкраще розуміють потреби сучасних учнів в умовах сьогодення. Вони доступно й зрозуміло описують фізичні явища та закони, а також життєвими ситуаціями мотивують в учнів інтерес до вивчення фізики.

«Підручник реально добрий і, на мою думку, дуже доступний! Для мене він як ковток свіжого повітря. Він дуже легко сприймається. Я просто в захопленні від цього підручника! Зараз його доопрацьовують: іде процес редагування та макетування», – поділився своїми враженнями директор департаменту Олег Паска (фізик за освітою).

Досліди для підручника проводитимуть на фізичному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка. Відеоматеріали та завдання підтягуватимуться через QR-код. Підручник легко сприйматиметься учнями. Він насичений цікавими прикладами. Кожен новий параграф починається з розповіді про певні природні явища, що стосуються теми, яка розглядається, аби зацікавити нею учнів та продемонструвати їм, що фізика – це наука розуміти природу.

«Отож, незабаром вийде в світ підручник, який буде, безумовно, цікавим для дітей, легким для розуміння та здатним захопити їх фізикою. Віримо, що завдяки цьому підручнику предмет фізики стане одним із найулюбленіших у великої кількості учнів, а отримані знання з фізики вони успішно застосовуватимуть у майбутньому.

Про подальші кроки у створенні цього підручника та методичного забезпечення до нього буде анонсовано поетапно», – зазначають у департаменті освіти і науки ЛОВА.