Головна Освіта На Львівщині продовжують реформу шкільного харчування

На Львівщині продовжують реформу шкільного харчування

68
0

В межах робочої наради проговорили зроблені кроки та цілі.

13 листопада, відбулась нарада за участю Прем’єр-міністра України та Першої Леді України щодо реалізації Стратегії реформи шкільного харчування на 2023-2027 роки. Львівщина долучилась до заходу онлайн.

Як зазначила Олена Зеленська, документ Стратегії є путівником, картою у впровадженні реформи і дуже важливий для її роботи. І зараз настав час для її імплементації. Перша Леді наголосила, щоб будь-яка реформа – це колективна справа і саме від проактивної позиції залежить її реалізація. Завдання реформи, попри воєнний час, ростити здорове покоління вже сьогодні і готувати майбутнє суспільство вже зараз.

«У 87% закладів загальної середньої освіти Львівщини дітей забезпечують харчуванням, зокрема гарячою їжею. Половина закладів середньої освіти годують школярів на базі власних харчоблоків. На жаль, лише близько 9% шкіл області мають сучасні харчоблоки.

Роботи ще чимало, але вже зараз можу повідомити, що багато позитивних змін ми запланували на наступний рік. Йдеться зокрема про модернізацію кухонь та їдалень, підвищення кваліфікації кухарів та формування серед учнів області культури здорового харчування». – Розповів за результатами наради начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.

Нагадаємо, 3 листопада цього року на Львівщині відбувся обласний Форум шкільного харчування. У ньому взяли участь керівники всіх рівнів органів управління освітою, представники громад, охорони здоров’я, професійно-технічної освіти, учнівського самоврядування. Головний меседж Форуму: дбати про своє харчування та харчування учасників освітнього процесу, плекати відповідні навички у наших дітей з метою збереження інтелектуального потенціалу нації для формування резерву сильних і здорових людей, які будь-коли зможуть захистити нашу країну. Це надважливо в умовах повномасштабного вторгнення рф в Україну.

В області функціонує 1093 закладів загальної середньої освіти з учнівським контингентом понад 292 тис. осіб, 928 закладів дошкільної освіти, 100 закладів позашкільної освіти та 25 закладів спеціальної освіти.

Діти пільгових категорій закладів загальної середньої освіти на Львівщині забезпечені безкоштовним харчуванням. Коштом субвенції з державного бюджету в області реалізували проєкт за напрямом «Придбання обладнання для їдалень та харчоблоків». На 50 територіях для 106 закладів загальної середньої освіти закупили обладнання для їдалень та харчоблоків.

У всіх закладах загальної середньої освіти розробили нове меню відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» та впровадили систему постійних процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю в критичних точках при забезпеченні школярів гарячим харчуванням та реалізації харчових продуктів.

На організацію харчування учнів ЗЗСО області з місцевих бюджетів у 2023 році виділили 131 млн  (76 % від потреби) грн.

Як додали у департаменті освіти і науки ЛОВА, для ефективного використання бюджетних коштів сьогодні важливо поєднати можливості середніх шкіл, громад, закладів професійної освіти для організації кейтерингової моделі харчування, там, де в цьому є необхідність.

Нагадаємо, що реформу шкільного харчування ініціювала у 2020 році Перша Леді Олена Зеленська. Тоді починання отримало підтримку як на державному рівні, так і з боку громадськості.

За цей час впровадили низку змін на законодавчому рівні, зокрема Новий Санітарний регламент для закладів освіти, а також Постанову Уряду № 305 щодо нутриціології та порядку організації харчування в школі, розробили нове меню, провели національні форуми для представників громад, розпочали роботу з покращення матеріально-технічної бази навчальних закладів. Крім того, Уряд надав цільову субвенцію на модернізацію інфраструктури.