Головна Освіта Великодні посиденьки у Дев’ятирській школі

Великодні посиденьки у Дев’ятирській школі

366
0

А чи знаєте ви, у якому місті світу знаходиться найвищий пам’ятник писанці? А ми знаємо, оскільки побували на Великодніх посиденьках «Як Великдень надворі, то й писанка на столі», які організувала вчитель початкових класів Дев’ятирської ЗОШ І-ІІ ст. Катерина Теодорівна Завадка. Крім того, діти під керівництвом Катерини Теодорівни, нагадали нам традиції та обряди передвеликодньої підготовки, розповіли про значення символічних назв кожного дня тижня перед Великоднем.

Була також організована міні-виставка писанок, на якій представили великодні яйця, розписані у різних технологіях: і крашанки, і дряпанки, і ті ж писанки, і яйця, обплетені бісером (спосіб прикрашання писанок).

Учні початкових класів розповіли нам про ігри із писанками, які популярні у країнах Європи, але знаходять позитивний відгук й серед українців. Почули ми і цікаві легенди, і чимало віршів про писанки.

Ще однією невід’ємною традицією української культури є виконання весняних обрядових пісень-гаївок та водіння хороводів у час Великодніх свят. Про це нам нагадала вчитель початкових класів Надія Степанівна Карпляк. Під її керівництвом учні вивчили та на великодніх посиденьках представили нашій увазі гаївку «Царівна» — розповідь про злу відьму, прекрасну царівну та сміливого царевича.

Катерина Теодорівна запросила на посиденьки сільського бібліотекаря Лесю Федорівну Богуш, яка розповіла про походження назви свята Великодня, чому цей день називається «великим». Поставивши цікаві запитання, бібліотекар перевірила, наскільки учні знайомі зі стародавніми традиціями та обрядами, пов’язаними із підготовкою до Великодніх свят.

Ми, вчителі та учні Дев’ятирської школи, висловлюємо свою подяку організаторам та гостям великодніх посиденьок. Дякуємо, що пам’ятаєте, бережете і доносите культурне багатство наших предків до молодого покоління!

Світлана Климко, вчитель хімії і біології Дев’ятирської ЗОШ І-ІІ ст.