Головна Освіта Підручники з української мови для 5 класу надійдуть у школи Львівщини уже...

Підручники з української мови для 5 класу надійдуть у школи Львівщини уже найближчим часом

97
0

Підручники з української мови для учнів 5 класів загальноосвітніх закладів освіти потрібно передати якнайшвидше, щоб учні мали змогу навчатися. Про це йшлося під час засідання комісії з питань освіти, науки та інновацій 4 жовтня.

Підручники були надруковані як гуманітарна допомога за кошти Європейської комісії та були поставлені на баланс при Міністерстві освіти й науки. Відтак мали б бути передані на місця в комунальну власність та розподілені по школах. Однак це передбачає дуже складний механізм передачі майна і займає багато часу.

«Зараз вони знаходяться на складах в областях. Якщо ми підемо шляхом, запропонованим міністерством, тобто укласти договори зберігання з правом користування між департаментами освіти обласних військових адміністрацій і кінцевими балансоутримувачами підручників, тобто загальноосвітніми закладами освіти. Це дорога тривалістю навіть може рік, а дітям потрібно навчатися уже», – пояснив заступник директора департаменту освіти й науки ЛОДА Віктор Кусий.

За його словами, за такою процедурою департаменту потрібно укласти договори користування з 1200 закладами освіти, що «фізично» зробити дуже важко.

Тому профільний департамент спільно з керівництвом ОВА запропонували передати книжки на територіальні громади по договору матеріального зберігання, а вони відповідно перерозподілять їх по закладах освіти.

«Ми наполягаємо на тому, щоб якнайшвидше передати підручники учням, щоб вони могли навчатися. Маємо гідно виглядати перед нашими європейськими партнерами, які вирішили нам допомогти й надрукували власним коштом підручники», – наголосила заступник голови профільної комісії Парасковія Дворянин.

Також комісія вирішила напрацювати звернення, щоб Кабінет Міністрів одним актом передав книжки на територіальні громади і таким чином вирішив юридичну складову цієї проблеми, та закликати прискорити процес друку підручників для п`ятикласників з інших предметів.