Головна Освіта Професії майбутнього: як змінюється профтехосвіта на Львівщині

Професії майбутнього: як змінюється профтехосвіта на Львівщині

103
0

Львівська ОВА подала ще 14 заявок на створення НПЦ у 2024 році.

Реформу профтехосвіти на Львівщині почали ще у 2019 році, триватиме вона до 2027 року. З обласного бюджету у 2023 році на створення більше ніж 10 навчально-практичних центрів при закладах професійної та професійно-технічної освіти Львівська ОВА виділила понад 40 млн грн, у тому числі 5,5 млн на заклади профтехосвіти, які розташовані Львові.

В області відкрили чотири кваліфікаційні центри на базі закладів ПТО: Новояворівського вищого професійного училища, Львівського професійного коледжу готельно-туристичного та ресторанного сервісу, ВПУ №29 міста Львова та ВПУ №34 міста Стрия. Також провели капітальні ремонти у закладах та гуртожитках ПТО у 2023 році на загальну суму більше 20 млн грн.

«Упродовж останніх років система професійно-технічної освіти області помітно зміцнилася. Завдяки обласному бюджету і підтримці Львівської ОВА, протягом 5 останніх років заклади професійно-технічної освіти отримали підтримку на розвиток більше, ніж пів мільярда гривень», – розповів начальник профільного відділу департаменту освіти і науки Львівської ОВА Іван Пикус.

Нагадаємо, що Львівіщина була у програмі EU4Skills, яка реалізовувалась на базі ВПУ № 19 Дрогобича та ВПУ №34 Стрия. Також Львівщина увійшла як пілотна область в програму уряду Німеччини Skills4Recovery з бюджетом 10 млн євро.

«Фахівець з відновлюваної енергетики, оператор цивільного дрона, електрогазозварник, кухар та будівельник – це лише частина професій, які можуть здобути учні у профтехах Львівщини. Важливо, що кадри готують у співпраці з бізнесом, відтак він одразу отримує кваліфікованих працівників, яких не потрібно перевчати. Наприклад, у Червоноградському професійному гірничо-будівельному ліцеї готують кваліфікованих робітників за гірничим, будівельним, автомобільним напрямами та спеціалістів з відновлюваної енергетики», – розповідає начальник Львівської ОВА Максим Козицький.