Головна Освіта Реформа старшої школи: до 2027 на Львівщині має запрацювати 100 ліцеїв

Реформа старшої школи: до 2027 на Львівщині має запрацювати 100 ліцеїв

136
0

Йдеться про продовження реформи системи освіти. Сьогодні, 21 вересня, цю тему обговорюють під час заходу «Реформа старшої школи. Зміни на часі?». Участь ньому взяли заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод, керівництво ЛОВА, департаменту освіти і науки, керівники відділів освіти громад Львівщини, директори опорних закладів, голови громад.

Насамперед, на порядку денному для освітян й усіх, хто долучений до освітньої політики, – питання реформування старшої школи, яке тягне за собою також оптимізацію освітньої мережі. Які школи стануть ліцеями та з яким профілем, а які заклади освіти вчитимуть тільки з 1 до 4 класу або з 5 до 9 – на ці питання мають відповісти місцеві органи влади та засновники шкіл до 1 вересня 2024 року, затвердивши плани сформованих мереж.

«Незважаючи на війну, наші діти мають вчитися, мають здобувати якісну освіту. Щоб будувати наше майбутнє. Тільки освічені люди можуть протистояти загарбнику не тільки під час війни, а й після неї. Бо всі ми розуміємо, що після закінчення воєнних дій, інформаційна війна триватиме далі.

Велика подяка усім нашим громадам, керівникам відділів освіти та навчальних закладів, які взялися за проведення змін в школах, де має бути добрий вчитель, сучасне технічне забезпечення, добре харчування, якісний спортивний зал.

Майбутнє за профільною освітою, щоб діти вивчали ті предмети, які визначають їх майбутнє. Саме тому обласна рада підтримує профтехосвіту, ми навіть уже створили три обласні наукові ліцеї і будемо надалі їх розвивати. Загалом на Львівщині до 2027 року має запрацювати 100 профільних ліцеїв. У таких вже точно навчатимуться нинішні шестикласники», – зазначає Юрій Холод.

«Наразі в області створені 9 профільних ліцеїв. З 2027 року, починаючи з 10 класу, діти зможуть обрати один з трьох профілів – наприклад, фізико-математичний чи гуманітарний. А це дає їм можливість краще підготуватися до вступу та стати більш професійними», – зазначив директор департаменту освіти і науки Олег Паска.

У межах заходу присутні також обговорили питання підвищення якості освіти, змін, які потребує старша школа, бачення Міністерства освіти і науки на вирішення проблемних питань, які чинники має врахувати громада при профілюванні старшої школи: кількість учнів у школах, територіальну доступність, контингент дітей шкільного віку, які проживають та закріплені за територією обслуговування шкіл, матеріально-технічну базу, кадровий потенціал.

Організувала захід Всеукраїнська асоціація ОТГ, за підтримки українсько-шведського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» Salar international.