Головна Освіта Сіячі доброго, розумного та вічного

Сіячі доброго, розумного та вічного

416
0

Золоті осінні барви й медовий аромат хризантем нагадують про свято мудрих, творчих, талановитих, завзятих та самовідданих людей – освітян.

Не по-осінньому теплого суботнього дня гостинно зустрічав педагогів Жовківщини великий зал районного Народного дому, щоб вшанувати працю вчителя, вихователя, зусиллями якого твориться майбутнє нашого краю. Але перед тим, як завітати до Народного дому, когорта сіячів доброго, розумного та вічного побували в храмі Св. Йосафата. Тут відправили Молебень до Пресвятої Богородиці й послухали напутнє словозвернення преосвященнішого владики СокальськоЖовківської єпархії Михаїла Колтуна.

Здається, цього дня забули вчителі про всі проблеми і негаразди: на устах — радісні усмішки, в очах – веселі іскорки, в руках – букети яскравих осінніх квітів. Усі – святкові й щасливі.

Ведуча святковостей директор Центру творчості Ірина Чурій знаходить цілу низку теплих і вдячних слів на адресу Вчителя. Вихователя, Майстра, Наставника і їх помічниківлюдей, які присвятили своє життя навчанню і вихованню підростаючого покоління, які поміж тисячі доріг обрали саме цю непросту стежину, якою йдуть самі й ведуть за собою інших до Країни Знань, до нових вершин. Сьогодні на передовій знаходиться 70 педагогів, які виборюють свободу і мир для нашої держави. Хвилиною мовчання було вшановано память тих, які полягли за свою Батьківщину

Традиційно вчителі та вихователі були відзначені грамотами Жовківської РДА, Жовківської районної ради та Жовківського відділу освіти за високий професійний рівень, клопітку наполегливу працю, досягнуті успіхи у справі навчання та виховання підростаючого покоління. 60 педагогів району отримали заслужені та поважні нагороди.

Розділити радість свята завітали голова Жовківської РДА Богдан Юрдига, голова Жовківської районної ради Тадей Швай, головний спеціаліст департаменту освіти й науки Львівської обласної державної адміністрації Юрій Савчин, депутат районної ради, голова депутатської комісії з питань освіти Ірина Кіянка, голова районної організації профспілки працівників освіти і науки Ірина Бродик та кандидати в народні депутати.

Святковий настрій присутніх у залі підніс невеличкий концерт, представлений педагогами та учнівськими вихованцями освітніх закладів району (Гійченська, Боянецька, Куликівська, Рава-Руська ЗОШгімназія та Жовківський центр творчості). А для ветеранів педагогічної ниви було організовано невеличкий фуршет.

Повсякчас не знає спокою серце педагога, а думки про своїх вихованців не залишають ні на мить. Тож хай збудуться всі побажання, які прозвучали цього святкового дня на адресу вчителя, нехай доля щедро обдаровує кожного з них здоровям, натхненням, вдячністю вихованців, визнанням влади і батьківської громади.

Михайло Коваль, керівник відділу освіти Жовківської РДА: «Я щиро вітаю усіх представників освіти та шанованих гостей. Один раз на рік у найпрекраснішу пору приходить наше професійне свято. На жаль, наше синє небо вкрите не цими гарними сонячними осінніми барвами, а почасти — свинцевими кулями та мінами, які летять через усе небо. Працівники освіти Жовківщини теж долучені до бойових дій, це наші побратими, які знаходяться в різних місцях АТО: вчителі — історії Великодорошівської ЗОШ Богдан Гончар, фізичного виховання Ігор Жук, а також фізичного виховання Дублянської ЗОШ Михайло Возняк.

Понад три тисячі освітян спільними зусиллями примножують традиції освіти Жовківщини. Цьогоріч наші освітяни підтвердили ефективність своєї праці. Учні Жовківщини завоювали багато призових місць на обласних олімпіадах, випускники шкіл добре справились зі ЗНО. Сьогодні я низько вклоняюся нашим вчителямветеранам, педагогам, які заклали фундамент нинішньої освіти, за їх неоціненний внесок у розвиток галузі. Професію вчителя часто порівнюють з професією артиста. Для досягнення результату потрібна велика підготовча робота, а також викладення перед аудиторією на всі 100 %. Проте перед артистом темна зала, яку він відчуває інтуїцією та слухом, перед вчителемсвітлий клас та кількадесят пар цікавих очей. Тож бажаю Вам черпати енергію цього спілкування, відчувати задоволення від педагогічної роботи  та творчих злетів на благо нашої Держави. Слава Україні!».

Заступник голови Верховної Ради України Руслан Кошулинський: «Слава Україні! Мені дуже приємно тут з вами перебувати. У школі я був такий хитрий собі трійочник, але дуже багато читав. І це, мабуть, вплинуло на моє подальше життя. Але сьогодні я звертаюся до вчителів, до вчителів у великому розумінні цього слова, людей,  які навчили  жити, давали ту мудрість, з якою треба йти по життю. Вони говорили, що якщо до тебе хтось міг це зробити, значить зможеш зробити і ти, не бійся  роботи. Життя кидало усюди. Але оці настанови, цю опцію життєву, яку тобі поставив вчитель – ти знаєш як крокувати далі, тобі уже не страшно. Порівняйте, де є українська школа, де є відчуття української ідентичності там немає «руського мира», там немає війни. Де цього не має, де немає української школи, там йде війна. Школа – це основа творення держави, а ви фахівці, які творите нашу державу. Ви даєте оцю опцію українства. Сучасний письменник Мирослав Дочинець сказав дуже гарну фразу: «Світ належить майстрам». Ви є майстри своєї справи. Ви знаєте як вирощувати, ви знаєте як ставити образ українця. Ви вкладаєте, творите новітнього українця. Я бажаю Вам цього відчуття вчителя, який отримав величезний букет від тих учнів,  які стали хорошими, надійними, фаховими та успішними українцями».

Депутат районної ради, голова комісії з питань освіти Ірина Кіянка: «Доброго дня, славетна жовківська громадо! Мені дуже приємно сьогодні бути з вами, тому що я виконую подвійну місію. Так, як я вас вітаю не тільки, як депутат, а ще й як помічник Івана Васильовича Бокала. Ми разом з вами за тих чотири роки зробили чимало. Мабуть, цей рік був найплідніший. Я щиро хочу подякувати і Тадею Івановичу, і Богдану Володимировичу за порозуміння і підтримку. У цьому наша велика перемога, це дало нам інтегруватися і бути разом. Звичайно, я щиро дякую Ірині Анатоліївні та Михайлу Стефановичу. Приємно, що цьогоріч ми отримали стовідсоткову премію для освітян. Це невеличка лепта, але вона потрібна. Я хочу щиро вам подякувати за ваше терпіння, за те, що ми можемо працювати разом. Ми хочемо з вами цього теплого синього неба над нашою головою, хочемо крил, тому що вчительце творча особистість. Тому я щиро вас вітаю, хай буде тепло, затишок, гармонія і, щоб ми разом багато ще зробили. СлаваУкраїні!».

Зоряна ГУМНИЦЬКА.