Головна Освіта Сузір’я талантів Всеукраїнського конкурсу фото-, відеоробіт «Україна та НАТО: сучасний погляд...

Сузір’я талантів Всеукраїнського конкурсу фото-, відеоробіт «Україна та НАТО: сучасний погляд української молоді»

342
0

Непомітно промайнув перший навчальний семестр 2016-2017 навчального року в Рава-Руському  професійному ліцеї. Діти навчались, здобували професії і, звісно, розвивали свої таланти, активно беручи участь в обласних та Всеукраїнських конкурсах.

Нещодавно у малій залі Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулось урочисте нагородження   переможців Всеукраїнського конкурсу фото-, відеоробіт «Україна та НАТО: сучасний  погляд української молоді», учасниками якого стали близько 600 учнів загальноосвітніх шкіл та студентів професійно-технічних та вищих навчальних закладів.

Одним із переможців конкурсу став вихованець Рава-Руського професійного ліцею, майбутній слюсар з ремонту автомобіля, водій автотранспортних засобів категорії «С», талановитий фотограф-любитель, вихованець фотогуртка (під керівництвом Тараса Вишинського) Андрій Кохан, який був нагороджений дипломом та сертифікатом на поїздку в Литовську республіку. Учень, окрилений першою вагомою перемогою, пообіцяв не залишати улюблену справу та вдосконалювати свої творчі здібності.

Не відстають від нього інші, не менш перспективні, діти.  Марія Занько – талановита третьокурсниця, незабаром отримає диплом кухаря, кондитера. Одна з кращих учениць, голова учнівського самоврядування, активна учасниця різних виховних заходів, неодноразова переможниця обласних конкурсів («Золоте крило» – у номінації «авторська поезія», «Танцювальне подвір’я»). Марія – надзвичайно доброзичлива, товариська, комунікабельна дівчина, тому в конкурсі «Міс та містер ліцею – 2016» за результатами інтернет-голосування здобула титул «Міс глядацьких симпатій». А в підсумку, в 2017 році — І місце в обласному заочному конкурсі дитячої та юнацької творчості «Казкова скарбничка» в номінації «Казкова країна».

Володимир Шумило – першокурсник, майбутній машиніст крана автомобільного, слюсар з ремонту автомобілів, водій автотранспортних засобів категорії «С». Майстерно студіюючи ази обраної професії, хлопець уже встиг проявити свою всебічну обдарованість, неординарність, амбіційність, наполегливість. Адже він не лише добре навчається, а й має широке коло захоплень. Це і спорт, і гра на гітарі, і створення авторських мелодій, і початкові спроби письменницьких навичок. Уже має і перші досягнення: 1-ше місце в І турі обласних змагань з інтелектуальної гри «Брейнринг» та у складі команди учнів та працівників ліцею на міських козацьких забавах, 1-ше місце в обласному заочному конкурсі дитячої та юнацької творчості «Зимова фантазія» в номінації «Авторська проза».

Ірина Крупник – майбутній продавець продовольчих і непродовольчих товарів, здібна, обдарована дівчина, активна учасниця різних літературних та драматичних конкурсів. Ірина володіє унікальним фольклорним голосом, тому у 2017 році стала переможницею обласного заочного фестивалю-конкурсу дитячої та юнацької творчості «Казкова скарбничка» в номінації «Виконання народної пісні».

Минулої осені, 26 жовтня 2016 р., у м. Сокалі, що на Львівщині, відбувся кущовий конкурс кращих інтелектуалів ліцейної учнівської молоді «Брейн-Ринг». Переконливу перемогу здобула команда «IQ» Рава-Руського професійного ліцею (у складі Мар’яна Рикмаса, учня гр. 33;  Назарія Черника, учня гр.32; Владислава Мостіпана, учня гр.12; Володимира Шумила, учня гр.12; Василя Базюка, учня гр.33; Олександра Бушовського, учня гр.12.). Відповідаючи на  складні запитання, а також застосовуючи на практиці методи командної гри, які вдосконалювалися під час занять у гуртку «Ерудит», учні показали надзвичайно високий рівень обізнаності в найрізноманітніших галузях науки, культури та мистецтва. Ця перемога дасть можливість команді взяти участь в обласному конкурсі інтелектуалів, який відбудеться у травні, і вже сьогодні, передбачаючи запеклу боротьбу, учасники ретельно готуються, постійно підвищуючи свій «IQ».

Ще один обдарований учень ліцею, другокурсник, майбутній муляр, монтажник сталевих та залізобетонних конструкцій, водій автотранспортних засобів категорії «С» – Тарас Пилип. Хлопець має велике коло інтересів, один з яких – різьба по дереву. Тарас постійно бере участь у районних та обласних виставках технічної творчості, у 2017 році переміг у Фестивалі різдвяних композицій під гаслом «Над вертепом зірка ясна засіяла» з експонатом Шопка «Свята ніч» та виробом «Вифлеємська зірка».

Допомагала у виготовленні наповнення шопки учениця другого курсу, майбутній кухар, кондитер, активна учасниця художньої самодіяльності ліцею, неодноразова переможниця обласних вокальних конкурсів, Кордоба Галина.

Марія Семак – активна учасниця художньої самодіяльності, незамінима ведуча усіх ліцейних заходів, майбутній кухар, кондитер, обдарована і цікава дівчина. У 2016 році посіла ІІ-ге місце у Всеукраїнському мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, а уже в  2017 році виборола гран-прі в обласному заочному конкурсі дитячої та юнацької творчості «Зимова фантазія» в номінації декоративно-ужиткове мистецтво.

Бере активну участь у громадському житті ліцею та міста Рави-Руської учениця ІІІ курсу  Аліна-Галина Бакай, яка на першому курсі здобула титул «Міс ліцею-2014», І-ше місце в обласному конкурсі літературної творчості та художнього читання «Золоте крило-2014». А далі тільки перемоги — в обласному конкурсі авторської пісні та виконавців «Оксамитові барви» у 2015 – ІІ-ге місце, у 2016 – І-ше місце, в обласному драматичному конкурсі «Арт-і-шок» — І-ше місце, а у 2017 році — І-ше місце в обласному заочному конкурсі дитячої та юнацької творчості «Казкова скарбничка» в номінації «Казковий голос».

Ірина Шкоропад  навчається професії «штукатур, монтажник гіпсокартонних конструкцій, маляр», яку обрала через любов до праці. Як староста групи, учениця активна: співає, грає у футбол, захищає честь групи в різноманітних змаганнях, в тому числі і спортивних. Ірина любить рукоділля, тому й відвідує різноманітні гуртки. Цього року дівчина посіла ІІ місце в обласному заочному конкурсі дитячої та юнацької творчості «Зимова фантазія» в номінації декоративно-ужиткове мистецтво. Дана винагорода являється першою в її творчості та сподіваємось, що не останньою.

У жовтні 2016 року відбулися міські козацькі забави, присвячені Дню захисника України, Дню українського козацтва та Дню створення УПА. У змаганнях взяли участь 4 команди, серед яких Рава-Руський професійний ліцей, військова частина А1524, Рава-Руський прикордонний загін та Рава-Руський лісгосп. Змагання проходили в завзятій та безкомпромісній боротьбі у наступних конкурсах: представлення команд, підняття ваги, метання довбні, армреслінг, дві естафети, метання спису, стрільба з пневматичної гвинтівки, бій мішками на гімнастичній колоді та перетягування канату. В результаті тривалої боротьби перемогу здобув Рава-Руський професійний ліцей.

Усі ці досягнення є результатом кропіткої щоденної праці керівників гурткової роботи: О. В. Дюмен  («Художнє слово»), В. П. Мельника  («Брейн-ринг», вокальний), В. Б. Луцика  (вокально-інструментальний, фольклорний), Л. В. Луцко  («Волейбол»), В. І. Кіщака  («Різьба по дереву»), Т. Р. Вишинського (фотогурток), М. В. Карпляк  (драматичний).

Ольга Голаєвич,

заступник директора з НВР.