Головна Освіта У Львові проходить Третій світовий форум українознавчих суботніх і недільних шкіл

У Львові проходить Третій світовий форум українознавчих суботніх і недільних шкіл

48
0

Захід об’єднав освітян з України і 28 країн світу.

Напередодні, 21 серпня, відбулося урочисте відкриття Третього світового форуму українознавчих суботніх і недільних шкіл.

Захід об’єднав освітян з України і 28 країн світу: освітян, практиків і науковців, представників влади та українських культурних центрів за кордоном, громадських діячів, всіх, кому небайдужі питання української мови та українознавчої освіти у світі. Це вже третій Форум, метою якого є дати відповіді на виклики, які постали перед українською освітянською спільнотою за кордоном у зв’язку з повномасштабною війною та масовою еміграцією українців. Триватиме Форум до 23 серпня.

Третій Форум є майданчиком для професійної та особистісної комунікації, пошуків та розробки нової дорожньої карти, якою рухатиметься у майбутньому педагог, розвиваючи українську школу, базовану на українських традиціях та збагачену інноваційними підходами.

За словами директора департаменту освіти Львівської ОДА Олега Паски, дистанційна освіта, яку сьогодні надають дітям з окупованих територій та українським учням за кордоном, є надзвичайно важливою. Вона дозволяє не лише зберегти зв’язок із Батьківщиною, але й забезпечити якісну освіту для всіх, хто прагне вивчати українську мову, незалежно від їхнього місця перебування.

«Вивчати і знати українську мову та культуру – це важливий етап у вихованні свідомих громадян, але наша місія йде далі. Наше завдання – не тільки навчити дітей володіти мовою, а й сприяти тому, щоб вони полюбили її, зрозуміли її значення та красу. Без глибокого усвідомлення нашої історії, культурних цінностей і традицій, знання залишаються лише теоретичними.

Фундамент любові до України лежить у знанні минулого, наших дідів і прадідів, їхніх досягнень та боротьби. Ми маємо забезпечити освітній процес, який зможе дати дітям можливість доторкнутися до цього багатства.

Окрім цього, ми маємо можливість створювати міжнародні школи, які будуть відкриті не лише для українців за походженням, але й для іноземців, які зацікавлені у вивченні нашої мови та культури. У нас є багато прикладів успішних шкіл, які можуть стати основою для міжнародної співпраці та просування української культури за кордоном», – зазначив директор департаменту освіти Львівської ОДА Олег Паска.

За словами директорки департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА Ірини Гаврилюк, освіта і культура – це ті галузі, які визначають нас як громадян, і розповідають про нашу націю для світу.

«Маємо дбати про співпрацю з міжнародною спільнотою, щоб українське слово лунало у всьому світі. Я щиро дякую вам за те, що підтримуєте українську справу, зберігаєте та розвиваєте наші традиції та передає у спадок майбутнім поколінням.

Кожен з нас робить свій внесок у те, щоб наша мова, культура і традиції були відомі й шановані далеко за межами України.

Бажаю вам процвітання, вдячних учнів та незгасної енергії в тій важливій справі, яку ви робите», – зазначила Ірина Гаврилюк.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь наголосив на необхідності розробки стратегії щодо підтримки закордонного українства.

«Ми багато робимо, щоб про українську мову знали за кордоном, щоб вона могла бути доступною для всіх, а це онлайн курси, методичні розробки, можливість доступу до тих ресурсів, які пропонує Міжнародний інститут освіти, культури і зв’язків з діаспорою»,– додав Тарас Кремінь.

Завдяки плідній співпраці МЗС України і МОН педагоги за кордоном отримують актуалізовану інформацію щодо освітніх платформ та навчання за українською програмою. І Міністерство освіти і науки України, і органи виконавчої влади в областях працюють над розв’язанням нагальних питань в царині української освіти за кордоном.

Так, у межах Форуму відбуваються:

  • VІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Українська мова у світі», де питання української мови у світі учасники розглядатимуть у контексті трансляції правдивих знань про Україну через школу та її промоції через вищі українознавчі студії та освітньо-культурні центри.
  • Лабораторії творчих ідей – презентації найкращих педагогічних практик українського учителя за кордоном.
  • Світові кафе – обговорення актуальних питань та розробка пропозицій до стратегії розвитку української освіти за кордоном.

Організатори: Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка»; Світовий Конґрес Українців; Світова Федерація Українських Жіночих Організацій.

Додамо, що Перший світовий форум українознавчих суботніх і недільних шкіл відбувся у Львові у серпні 2018 року та зібрав 250 учасників із 36 країн світу. Другий – у грудні 2022 року в онлайн-форматі. У ньому взяло участь 280 представників 40 країн.