Головна Освіта В Оброшинській школі відкрили багатофункціональний клас «Безпека та Захист України»

В Оброшинській школі відкрили багатофункціональний клас «Безпека та Захист України»

44
0

За 2023 рік у школах Львівщини відкрили 68 таких класів.

Офіційне відкриття відбулося 14 грудня.

Вчителів, учнів та громаду привітали директор департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска, начальник Львівське РУ ГУ ДСНС України у Львівській області Олег Горохівський, сільський голова Іван Галич та директорка Оброшинського ЗЗСО І-ІІІ ступенів ім. Л. Шанковського Людмила Дмитрик.

Два роки поспіль Львівська ОВА виділяє кошти на облаштування кабінетів «Захист України». Проєкт в Оброшинській громаді вдалось реалізувати на умовах співфінансування: завдяки  субвенції з обласного бюджету та внеску Оброшинської сільської ради.

Клас «Безпеки та Захисту України» в Оброшинській школі – це сучасний навчальний простір, який поділений на шість навчальних зон: домедична допомога, психологічне розвантаження, пожежна та мінна безпека, правила дорожнього руху, захист України.

Клас оснащений тематичним навчально-наочними засобами та технікою. Також тут обладнано мультимедійний лазерний тир.

Олег Паска зазначив, що вже два роки Львівська ОВА з власної ініціативи та за безпосередньої підтримки начальника ОВА Максима Козицького надає субвенції на кабінети «Захист України». З наступного року Міністерство освіти і науки прийняло рішення поширити досвід Львівщини на всю Україну, запровадивши державні субвенції на створення кабінетів «Захист України».

Заплановано, що у новоствореному класі «Безпеки та Захисту України» проходитимуть вишкіл учні та вчителі з усіх шкіл Оброшинської територіальної громади.

Коментує Оксана Бенцак, начальниця відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Оброшинської сільської ради: «З наступного року плануємо провести низку навчальних тренінгів для вчителів та молоді. Час диктує нам нові вимоги та готує до нових викликів. Виховуючи наших дітей у військово-патріотичному дусі, в любові до рідної землі, ми готуємо гідну зміну, патріотів та справжніх воїнів».

Довідково: 

Цього року в обласному бюджеті Львівщини на обладнання кабінетів з предмету «Захист України» заплановано 18,3 млн гривень. Таку ж суму на умовах співфінансування мають надати місцеві бюджети.

Ці видатки передбачені Програмою розвитку освіти Львівської області на 20212025 роки.