Головна Освіта У м. Рава-Руській відбувся конкурс серед членів гуртка журналістики «Три відрізки»

У м. Рава-Руській відбувся конкурс серед членів гуртка журналістики «Три відрізки»

269
0

Нещодавно у Рава-Руському міському будинку дитячої та юнацької творчості відбувся конкурс серед членів гуртка журналістики «Три відрізки».

Так, конкурс був присвячений третій річниці виходу гурткової газети, яку видають гуртківці-журналісти.

— Ми вирішили підсумувати цей етап нашої роботи в оригінальний спосіб, — розповів керівник гуртка журналістики Рава-Руського МБДЮТ Андрій Бучко. — Тому організували між гуртківцями невеликий конкурс, у якому перевірили знання не лише з основ журналістики, а й про газету, над якою вони вже 3 роки працюють.

Конкурс складався з чотирьох етапів: журналістської вікторини, «Впізнай себе!», розгадування кросвордів та пошуків кіноляпів.     

Вікторина вміщувала 30 питань і складалася з двох частин. Половина з них — запитання з теорії та практики журналістики, інша частина — з історії гурткової газети. Спочатку гуртківці повинні були дати відповідь на запитання про те, чим відрізняється прес-конференція від інтерв’ю, з яких частин складається замітка,  як розшифровується абревіатура «ЗМІ» тощо.

У другій частині вікторини юні журналісти демонстрували, наскільки добре знають свою роботу, створюючи гурткову газету. Зокрема вони повинні були пригадати, як створювалась газета, назвати  приблизну кількість заміток, які були опубліковані на її сторінках, пояснити, що означає назва та
емблема.   

У етапі «Впізнай себе!» юні журналісти повинні були розпізнати однин одного по невеликій частині фотографій, які були зроблені під час відвідин гуртка за всі 3 роки.

— Цей конкурс був не лише цікавим, а й веселим, оскільки за цей час чимало дітей встигло добряче підрости, змінитися. Вгадуючи, хто є хто на основі невеликої частини фотографії, вони також пригадали, якими були маленькими рік, два чи три тому, — зазначив Андрій Бучко.

Веселим був також конкурс із пошуку кіноляпів. Діти переглядали відеопрезентацію про гурток журналістики і газету, яку раніше підготували на обласний конкурс шкільних друкованих видань і газет, і шукали кадри та моменти, які суперечили один одному.

Підсумки конкурсу «Три відрізки», незважаючи на результат, переможців не виявили.

— Ми хотіли, аби раніше вивчений матеріал і проведена робота на гуртку мали не лише пізнавальний, а й розважальний підсумок, — зауважив керівник гуртка журналістики.

Діти отримали сувеніри з емблемами рідного міста — календарі, пузлі, горнятка та путівники, й задоволені приступили до роботи над наступним номером гурткової газети.

Юлія Фірс, член гуртка журналістики Рава-Руського МБДЮТ.