Головна Освіта У Жовківській школі відбуваються заходи до Шевченківської річниці

У Жовківській школі відбуваються заходи до Шевченківської річниці

265
0

Тарас Шевченко.. Його безсмертне ім’я  та неповторні твори ось уже скільки років живуть у серцях народу, у його мріях і сподіваннях. Тарас Григорович  — саме та людина, у якої кожен повинен брати приклад.

 Щовесни, на початку березня, у Жовківській ЗОШ  № 3 І-ІІІ ст.
відбуваються заходи до Шевченківської річниці, присвячені його великому творчому шляху,  неоціненному доробку, відродженню національної культури та духовності.

Тиждень розпочався урочистою лінійкою «Є в Шевченка дата народження, але дати смерті нема». Бібліотекар школи М. Кіяновська підготувала тематичну виставку Шевченкових творів, ознайомила юних читачів із новинками книг. Класні керівники провели виховну годину «Ми не забудемо Тебе, Тарасе!».

Учні 9-Б класу з керівником драматичного гуртка Т. Колесниковою та вчителем української мови та літератури Г. Верещак подарували усім присутнім у залі — школярам, учителям, батькам — справжнє задоволення від перегляду в їхньому виконанні інсценізації поеми Т. Шевченка «Наймичка».

Затамувавши подих, зал слухав монолог Ганни (І. Павлик), сповнений тривоги за долю своєї дитини. Приємно було спостерігати за картинами сільського життя. Окрасою вистави був учень 2-Б класу І. Бутинець (Марко в дитинстві). Підкупили своєю грою І. Ільницький та Н. Малушка, які виконували ролі діда Трохима та баби Насті. Остання сцена зізнання смертельно хворої Ганни своєму синові (А. Казюркевич) викликала співчуття й сльози глядачів. Винагородою для учасників свята були щирі оплески слухацької аудиторії.

На завершення тематичного тижня серед учнів 5-11 класів був проведений конкурс читців поетичних творів Т. Шевченка,  у якому взяли участь 30 школярів. Приємно відмітити, що учні активно долучилися до виставки малюнків та стіннівок до творів Кобзаря «Шевченко очима дітей».

На загальношкільній лінійці, підводячи підсумки тематичного тижня, відзначено грамотами учнів, які брали активну участь у заходах, присвячених пам’яті Т. Шевченка.

Учителі-філологи суттєво попрацювали над  підготовкою заходів до Шевченківських днів, адже пам’ять про Великого сина України живе в серцях учнівської молоді, його пророчі слова сьогодні, як ніколи, потрібні нашому народу!

Н. Борюшкіна, учитель української мови та літератури, Т. Колесникова, керівник драматичного гуртка.