Головна Освіта Захопливе та насичене табірне життя дітей Жовківщини

Захопливе та насичене табірне життя дітей Жовківщини

252
0

Літні канікули — найцікавіша пора для дітей. Час захоплюючих пригод і розваг, нових знайомств і цікавих зустрічей. Дуже хочеться, щоб цей відпочинок став активним, пізнавальним, пам’ятним. Літній оздоровчий період у Жовківському районному дитячому центрі оздоровлення, відпочинку та туризму (директор Лука Павлюк, методист, заступник Олексій Сопілко, старший вихователь Олена Козак, культорганізатор Наталя Бабух, інструктор з фізкультури Іван Демчишин, шеф-кухар Леся Бобко) «Росинка» — це не лише ігри, розваги та цікаве дозвілля, а й закріплення отриманих знань у різних видах дитячої діяльності, загартування та зміцнення здоров’я вихованців. Від того, наскільки змістовно та правильно буде організоване табірне життя, залежатиме успішність та ефективність відпочинку вихованців.

Яким повинен бути літній день у ЖРДЦОВТ «Росинка», вихователі планують заздалегідь, щовечора збираючись і накреслюючи план дій. Це — ігри, розваги, спостереження, праця, активний рух, піші походи, спілкування з живою природою, яка вчить розуміти її красу і зміцнює паростки доброти. Це — вистави, вікторини, концерти, драматизація казок на сонячній галявині, співання пісень, веселі танці! Наприклад, спортивна карусель, це можливість, яку може надати табір упродовж зміни. Щороку в дитячому центрі оздоровлюється та відпочиває близько тисячі школярів як із Жовківського району, так і організована група зі спортивної школи «Жовті Води» (м. Дніпро), також діти, згідно з угодами, з Львівської області.

Опікуються дітлахами досвідчені педагоги зі стажем шкіл Жовківського району, студенти-практиканти Бродівського педагогічного коледжу. Окрім того, молодіжний рух лідерів AIESEC, який співпрацює зі студентами різних країн, скеровує студентів-волонтерів за їхній власний кошт в табори відпочинку. ЖРДЦОВТ теж є учасником цієї програми, і цьогоріч у кожній зміні, а їх є чотири, буде працювати декілька студентів-волонтерів-іноземців. В першій зміні працює п’ять студентів з Єгипту, Азербайджану, Туреччини і Таїланду.
За останні п’ять років у дитячому таборі покращились умови із санітарної гігієни, на території зроблено навіси для роботи вихователів. Накрито літній майданчик, сцену, що в значній мірі покращує перебування дітлахів — це і захист від негоди, і спеки водночас. Зроблено декілька відпочинкових галявин спортивно-туристичного плану. Трішки додалось об’єктів, які покращують і полегшують роботу вихователів.

Під час першої зміни дітлахи уже провели низку змагань, цікавих конкурсів з професійної майстерності вихователів, інсценізації казки на сучасний лад. А ще відбувся традиційний Олімпійський день, на якому побували завідувач сектору молоді та спорту Жовківської РДА Ольга Калиновська та майстер спорту з велосипедного спорту Андріан Керницький.  Заплановано туристичну мандрівку всім табором на гору Гарай, до Дня Конституції — забава “український шлях” із подоланням перешкод на місцевості. На третю та четверту зміни передбачено мандрівку Сколівські Бескиди, це похід в Карпати.
Доречно зауважити: батьки, не бійтеся відпускати своїх чад у табір. Хай діти їдуть, тут вони відчують себе трішки самостійнішими, звичайно, під наглядом педагогів. Зможуть себе знайти, зреалізувати в чомусь. Умови перебування в таборі прості, дітвора всім забезпечена, в чистоті і порядку, який сама підтримує, харчування — відмінне.

Зоряна ГУМНИЦЬКА