Головна Проблема Ліс — садити, а не палити

Ліс — садити, а не палити

298
0

Знаємо, якої великої біди завдає пожежа, що приносить у наш дім горе і розруху. Некерований вогонь за короткий час знищує матеріальні цінності, надбані впродовж багатьох років, а в непоодиноких випадках забирає найцінніше – життя.

Щороку, враховуючи високийступінь пожежної небезпеки у лісах, працівники Державного підприємства «Жовківське лісове господарство» виконують необхідний комплекс профілактичних заходів: у період, коли весняне сонце висушує траву, лісову підстилку, у лісгоспі в стані підвищеної готовності перебувають усі сили й засоби пожежогасіння. Працівники державної лісової охорони ведуть роз’яснювальну роботу серед населення міст й сіл, особливо – школярів. Причини лісових загорянь різні: гроза, викиди іскор з невідрегульованого двигуна, замикання електричних дротів і, найголовніше, – недбале поводження людей із вогнем. Згідно зі статистикою, 90 відсотків лісових пожеж – справа рук людини, пустощів дітей.

Чимало лісових пожеж виникає під час проведення сільського-сподарських робіт, особливо, коли готуючись до них, випалюють суху траву. Горить вона вдень і вночі на нескошених торішніх сіножатях, палає стерня. Такі операції не тільки несуть загрозу, переходячи з поля у ліс, а й порушують структуру грунтів, внаслідок цього втрачається їхня родючість, вигоряє коренева система всього трав’яного покриву, і все це завдає непоправної шкоди тваринному світові – гинуть молоді виводки зайців, знищуються яйцекладки куріпок, жайворонків, інших птахів.

Отож нагадуємо, що в пожежонебезпечний період, який триває орієнтовно з 1 квітня по 30 жовтня, не дозволяється розкладати вогнища, випалювати суху траву на сільськогосподарських угіддях, курити за межами спеціально відведених для куріння місць, кидати непогашені сірники. На порушників пожежної безпеки складатимуть протоколи про порушення вимог лісового законодавства і накладатимуть штрафи, передбачені ст. 77 «Порушення правил пожежної безпеки в лісах» Кодексу України про адміністративні правопорушення в розмірі: на громадян від 1 до 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб – від 3 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Г. Мороз, інженер охорони та захисту лісу ДП «Жовківський  лісгосп».