Головна Право Фінансовою інспекцію в Жовкві виявлено порушень на понад 23тис.грн. під час проведення...

Фінансовою інспекцію в Жовкві виявлено порушень на понад 23тис.грн. під час проведення останніх виборів Президента

288
0

Неприємна історія у нашому затишному місті

Історія, яку я хочу розповісти, не містить гучних імен чи великих цифр. Таких історій багато. Але від того вони не перестають бути важливими.

А розповісти я хочу про результати ревізії фінансово-господарської діяльності Окружної виборчої комісії з виборів Президента України територіального виборчого округу №122 (надалі – окружна комісія) щодо використання коштів Державного бюджету України, виділених на підготовку та проведення позачергових виборів Президента України 25 травня 2014 року.

Працівники Жовківської міжрайонної Держфінінспекції, які проводили ревізію, виявили, що на проведення виборів для ОВК ТВО № 122 асигновано з Державного бюджету 2,8 млн грн, фактично надійшло 2,6 млн грн і встановили, що при витрачанні цих коштів допущено фінансові порушення, що призвели до збитків на суму 23,12 тис. гривень.

Зокрема, окружна комісія уклала з ТзОВ «Автосвіт» договір, відповідно до якого 4 автобуси підпри-ємства мали надавати дільничним виборчим комісіям транспортні послуги. Як виявили фахівці держфіні-нспекції, за отримані послуги  ОВК ТВО № 122 сплатила 39,91 тис. грн, з яких 2,48 тис. грн виплачено зайво, оскільки ТзОВ «Автосвіт» не надало документів, які підтверджували простій автобусів.

Відповідно до вимог чинного законодавства, органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування повинні забезпечити виборчі комісії аварійним освітленням (ліхтарями, лампами тощо). Окружна комісія придбала ліхтарики і батарейки до них самостійно, витративши при цьому 3,32 тис. грн, хоча такі видатки не передбачені у кошторисі виборчої комісії.

Крім того, ОВК ТВО № 122 укладено договір з фізичною особою-підприємцем Перегон А. О. щодо упорядкування архівних документів окружної комісії для їх подальшої передачі на зберігання до державних архівних установ. За виконану роботу підприємцю мали заплатити 32,99 тис. гривень. Як виявили держфінінспектори, вартість наданих послуг було завищено на 12,72 тис. гривень.

Також ревізією встановлено, що ОВК ТВО № 122 оплачувало публікації про свою діяльність у львівській газеті «Ратуша», де вартість 1 кв. см площі розміщених матеріалів становила 5,0 грн. Ревізією встановлено завищення площі друку опублікованої інформації, внаслідок чого комісія зайво витратила 4,61 тис.грн.

У той же час, вартість аналогічних послуг в місцевій газеті «Відродження», яка знаходиться в цьому ж приміщенні, де розміщувалась окружна комісія, складає 3,41 грн. за кв. см, а в газеті «Життя і слово», що знаходиться в Кам’янка-Бузькому районі, — 3 грн. за кв.см. 

При цьому газета «Ратуша» має лише 1 передплатника у Жовківському і Кам’янка-Бузькому районах, а наша районна преса — доходить до 1525 читачів.

Ревізією також встановлено, що ОВК ТВО №122 укладено договір з фізичною особою-підприємцем Мелеш М. Є. щодо оренди нежитлового приміщення площею 98 кв. м, розташованого с. Великі Передримихи Жовківського району. За 24 дні оренди підприємцю сплачено 18,99 тис. гривень. Така вартість оренди перевищує в кілька разів орендну плату в містах району, області і навіть в м. Києві.

Крім того, під час ревізії голови 18 дільничних виборчих комісій повідомили про зловживання голови та інших працівників ОВК при видачі канцтоварів.

Ситуація була приблизно така: голові ДВК видавали кульок з канцтоварами, потрібними для проведення виборів (ручки, лінійки тощо), в день отримання бюлетенів. При цьому звірити отримані товари з накладною не було змоги через велику кількість людей. Тому голова дільничної комісії отримував свій кульок і одночасно підписував акт на списання товарно-матеріальних цінностей, а розглядав отримане уже в ДВК, причому копії накладної на отриманий товар не отримував. Як наслідок, 18 дільничних виборчих комісій не отримали господарських та канцелярських товарів на 1,15 тис. грн.

Із 300 пачок паперу, придбаних ОВК ТВО № 122, дільничним комісіям дісталося лише 38. У накладних зазначено, що дільничним комісіям видали по  125 аркушів, а фактично – щонайбільше по 50. Решту паперу використано окружною комісією. На вимогу працівників Жовківської МДФІ провести інвентаризацію голова відповів відмовою. Отже, де, як і коли ОВК використала отриманий папір невідомо.

Треба зазначити, що відмови, відмовки і зволікання при наданні документів суттєво шкодили проведенню ревізії. Також чинився тиск на начальника ДФІ та працівників інспекції щодо невідображення тих чи інших порушень в акті ревізії.

Навіть, якщо не згадувати про зіпсовані нерви фінінспекторів і загальну неприязну атмосферу, часто було неможливо просто застати голову комісії на робочому місці. Голова комісії пояснював свою відсутність тим, що працював в ОВК безкоштовно. А що мали робити при цьому ревізори, якщо більшість бухгалтерських документів голова ОВК закрив у сейфі, а на проведення ревізії є всього 15 днів?

Звісно, про усі результати ревізії проінформовано прокуратуру у Жовківському районі  та  Жовківське МРВ УСБУ. 

От така неприємна історія трапилась у нашому місті. Зрозуміло, що 23,12 тис.грн фінансових порушень, виявлених у роботі окружної виборчої комісії, виглядають блідими на фоні завданих державі мільйонів гривень збитків, інформація про які практично щодня долинає з радіо чи телебачення. Але лише у Львівській області на останніх виборах працювало 12 окружних виборчих комісій. І якщо допустити, що на кожній з них фінансові порушення склали як у нас – по 23 тисячі гривень, то отримаємо кругленьку суму – понад чверть мільйона гривень. Тому я думаю, що варто говорити про такі невеликі порушення. І шанувати кожну копійку, не те, що тисячу гривень.

І наостанок. Дуже хочеться більше не мати приводу описувати такі неприємні історії.

Любов Дунець,

начальник Жовківської

міжрайонної Держфінінспекції