Головна Право Місцева прокуратура доступна до громадян

Місцева прокуратура доступна до громадян

521
0

Для забезпечення доступності громадян в органи прокуратури, реалізації прав, визначених Законом України «Про звернення громадян», Червоноградською місцевою прокуратурою щоденно в робочі дні організовано особистий прийом громадян оперативними працівниками.

Також особистий прийом здійс-нює керівник Червоноградської місцевої прокуратури згідно з графіком: в середу — від 14 до 17 год. в приміщенні Жовківського відділення місцевої прокуратури (вул. Святої Трійці, 10, м. Жовква); в четвер — від 10 до 13 год. в м. Червонограді (вул. Св. Володимира, 15); в четвер — від 14 до 17 год.  в приміщенні Сокальського відділення місцевої прокуратури (м. Сокаль, вул. Шептицького, 157).

Окрім цього, забезпечено мож-ливість прийому звернень в електронній формі на офіційну електронну адресу: skarga_chervonograd@oblprok.lviv.ua.

При цьому, слід пам’ятати, що у зв’язку із останніми законодавчими та конституційними змінами, органи прокуратури уповноважені на підтримання публічного обвинувачення в суді, організацію і процесуальне керівництво досудовим розслідуванням та представниц-тво інтересів держави в суді у виключних випадках. Також прокуратура здійснює координацію правоохоронних органів щодо протидії злочинності та корупції.

Водночас органи прокуратури сьогодні не наділені повноваженнями щодо проведення загальнонаглядових перевірок, а також на здійснення представництва інтересів громадян в суді.

Червоноградська місцева прокуратура також роз’яснює, що, відповідно до статті 7 Закону України «Про звернення громадян», якщо питання, порушені в одержаному зверненні, не входять до повноважень місцевої прокуратури, то воно підлягає пересиланню за належністю відповідному органу чи посадовій особі.

Також функціонують: Червоноградський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (м. Червоноград, проспект Шевченка, 21),  Сокальське бюро правової допомоги (м. Сокаль, вул. Адама Міцкевича, 5), Соснівське бюро правової допомоги (м.  Соснівка, вул. Галицька, 3а), Жовківське бюро правової допомоги (м. Жовква, вул. Запорі-зька, 4) та Рава-Руське бюро правової допомоги (м. Рава-Руська, вул. Ярослава Мудрого, 8), куди мешканці вправі звернутись для отримання консультацій чи правової допомоги щодо захисту та поновлення їхніх прав з питань, які не належать до компетенції місцевої прокуратури.

Робота щодо забезпечення доступності до органів прокуратури, публічності її діяльності та ефективної взаємодії із засобами масової інформації триває.

Ярослав ГАРАСИМЧУК, керівник Червоноградської місцевої прокуратури.