Головна Право На Жовківщині проводять рейди по перевірці стану пожежної безпеки

На Жовківщині проводять рейди по перевірці стану пожежної безпеки

270
0

Минулого тижня Жовківський  РВ ГУ ДСНС України у Львівській області проводив відпрацювання у населеному пункті, де найбільше трапилось пожеж. На запрошення керівника цього підрозділу Ігоря Дороша, разом з представниками відповідних служб, від редакції, в с. Волі-Висоцькій побував і я.

Першим пунктом, куди прибула наша група, стала Воля-Висоцька сільська рада. Біля входу в приміщення, на доглянутій клумбі – кущі хризантем. Ці квіти можна побачити і в кабінеті сільського голови, що свідчить про любов до живого і прекрасного.

Анна Скіп  привітно зустрічає нашу немалочисельну делегацію. А це – провідні інженери Жовківського РВ ГУ ДСНС Роман Гапоненко та Андрій Рачинський, провідний фахівець цієї ж служби Мар’ян Скшишевський, інженер ГРПС (групи по роботі з побутовими споживачами) Жовківського РЕМу Микола Чаус, начальник караулу ДП МРЧ-17 Юрій Ковальовський, соціальний фахівець служби сім’ї та молоді Марія Бліхарська та інші.

Метою рейду є перевірка стану протипожежної безпеки приватних житлових будинків (лінія електромереж, пічне опалення) та надання допомоги в усуненні порушень у помешканнях малозахищених громадян (самотніх осіб похилого віку, інвалідів, багатодітних та малозабезпечених сімей). У Волі-Висоцькій минулого року сталася пожежа, внаслідок якої загинула людина, тому саме цей населений пункт обрано для відпрацювання.

Після короткого інструктажу, ділимось на дві групи і в супроводі працівника сільської ради вирушаємо на обстеження. Згідно переліку сімей, який ми отримали, заходимо на подвір’я п. Уляни. Жіночка трохи збентежена нашою появою, особливо людей з погонами. Роман Гапоненко роз’яснює їй мету нашого приходу і після огляду приміщень проводить інструктаж з техніки безпеки, звертаючи увагу на виявлені недоліки і порушення. Коли зайшла мова про спалювання опалого листя, то господиня розповіла нам, що для цього в неї є компостна яма, куди вона скидає не тільки листя, а й рештки різних культур. Цей компост потім використовує як добриво. Такий досвід заслуговує уваги.

Наступну зупинку робимо на обійсті Марії Іванівни Дяк. Хоча хата відкрита, 82-річної господині там не застаємо. Незважаючи на свої роки, ця жвава жіночка збирає картоплю на городі, який, за її словами, тільки вчора зорали. Пані Марія розповідає нам, що вогню боїться ще з дитинства, з того часу, коли її дванадцятирічну мати залишила саму вдома, щоб спекти хліб. «Піч була велика.  Входило 10 отаких братванок (показує руками)», – каже господиня. Та незважаючи на страх, хліб вдався духмяний і зі скоринкою. Після таких спогадів спеціалісти оглядають помешкання і звертають увагу пані Марії на недоліки. Адже хата дерев’яна, а це потребує подвійної пильності. Микола Чаус розповів бабусі про те, що потрібно змінити у внутрішній електромережі, бо в більшості випадків вона стає причиною пожежі. Пані Марія відповідально заявила, що найближчим часом покличе електрика та подякувала за пораду.

Трохи поспілкувавшись, залишаємо подвір’я цієї привітної господині. З сумом в очах вона проводжає нас, залишившись знову наодинці. Так склалася доля, що не вийшло в свій час створити сім’ю, і зараз її самотність розділяє хіба що червона калина, масивні китиці якої пригинають гілки майже до землі, і лелеки, що залишили своє гніздо, відлетівши у вирій.

Відвідали ми в цей день господарства п. Ірини та п. Надії, де працівниками Жовківського РВ ГУ ДСНС було проведено відповідні обстеження та інструктажі, роздано листівки з правилами обережного поводження з вогнем. На завершення заїхали у Воля-Висоцьку загальноосвітню школу І-ІІ ступенів, де Роман Гапоненко розповів учням 9-го класу про правила пожежної безпеки. Окрім цього, діти отримали інформацію, як діяти, знайшовши вибухово-небезпечні предмети. А ще Роман Гапоненко та Андрій Рачинський залишили в школі відповідні пам’ятки і плакати.

У загальному, двома групами було охоплено близько 12 сімей, з якими проведено профілактичні розмови та надано допомогу в усуненні порушень правил протипожежної безпеки в помешканнях малозабезпечених громадян. Людям було приємно усвідомлювати, що про них дбають і пам’ятають. Це підтверджує необхідність таких заходів.

P. S. Спілкуючись з директором школи Ростиславом Фуцом, дізнався про проблеми школи, яка повинна перейти в інше приміщення, що знаходиться на території колишнього військового містечка. Та це окрема тема, яку постараємось висвітлити в наступних номерах нашої газети.              

Євген ВЕГЕРА