Головна Право Знайдено вибухівку, що робити?

Знайдено вибухівку, що робити?

236
0

Із часів Другої світової війни у грунті залишилось чимало вибухонебезпечних предметів. Усім, кому доводиться працювати на землі, слід чітко знати, що треба робити з подібними знахідками.

Віднайшовши вибухонебезпечний пристрій або схожі до нього речі, необхідно одразу ж відійти на безпечну відстань (230-250) та, зберігаючи спокій, негайно повідомити про знахідку представників пожежно-рятувальної служби та міліції за номерами телефонів 101 та 102.

Слід також негайно припинити усі види робіт у місці, де виявлено цей предмет. Не використовувати засоби радіозв’язку, мобільні телефони, що можуть спровокувати вибух. Потрібно дочекатися прибуття фахівців, аби чітко вказати місце знахідки та повідомити час її виявлення.

Суворо заборонено наближатися до вибухонебезпечного предмету, пересувати його та брати в руки, розпалювати поруч багаття та кидати туди предмет, користуватися запальничками та іншими джерелами відкритого вогню, курити.

Пам’ятайте, що однією з основних причин нещасних випадків  є грубе порушення елементарних правил безпеки під час виявлення вибухонебезпечних пристроїв.

О. М. ГЛИНСЬКА, старший інспектор по РН та ГФ СДІМ Жовківського РВ ГУМВС України у Львівській області, ст. лейтенант міліції.