Головна Право «Наше завдання – зробити так, щоб коли в ці села повернуться люди,...

«Наше завдання – зробити так, щоб коли в ці села повернуться люди, вони були безпечними»: спецпризначенці поліції Львівщини розміновують деокуповані території Харківщини

30
0

Вже майже місяць інспектори відділення вибухотехнічної служби батальйону поліції особливого призначення поліції Львівщини очищають східну Україну від небезпечних предметів – протипіхотних та протитанкових мін, авіаційних бомб, а також боєприпасів, які нерозірваними залишилися в землі. Адже після звільнення території від ворога сотні квадратних кілометрів Харківщини залишаються нашпигованими смертоносним «металом».

Сьогодні тут працює зведений загін спеціалістів вибухотехнічної служби та спецпризначенців поліції різних областей. У тому числі і троє співробітників батальйону поліції особливого призначення поліції Львівщини – начальник відділення вибухотехнічної служби Максим Любін, старший інспектор Роман Василькевич та інспектор Остап Будник.

Щодня поліцейські виїжджають на завдання, де виявляють та знешкоджують десятки вибухонебезпечних предметів – так звані «лепестки» (протипіхотні фугасні міни), протитанкові міни, обстежують ліси та сільськогосподарські угіддя, а також покинуті населені пункти, які можуть бути заміновані або в яких можуть залишитися нерозірвані снаряди. Адже саме тут точилися запеклі бої.

«Багато сіл зруйновані вщент, нема ні доріг, ні будівель, а ті, що вціліли, ще покинуті жителями. Ми не знаємо, коли сюди повернуться люди, але коли б це не сталося, наше завдання – зробити так, щоб населені пункти були повністю безпечними. Кожна вулиця, будинок, лікарня, школа мають бути звільнені від вибухонебезпечних предметів, й щоб люди могли без страху виходити на городи чи в поля та працювати на землі», – каже Максим Любін.

Хлопці працюють в Ізюмському, Куп’янському та Харківському районах. На початках відпрацьовували практичні навички з оперативного розмінування під наглядом спеціалістів-вибухотехніків Національної поліції, освоювали різні методи саперної роботи, а тепер виконують завдання самостійно. «Кожен день знешкоджуємо по 12-15 протипіхотних мін, велику кількість протитанкових, виявляємо боєприпаси, що не розірвалися. Крім того, обстежуємо реабілітаційний центр для тварин, розташований неподалік, – перевіряємо, чи не залишилося вибухонебезпечних предметів, щоб вже невдовзі він міг відновити свою діяльність», – розповідають хлопці.

Нині сотні тисяч квадратних кілометрів українських територій забруднені мінами та нерозірваними боєприпасами. І, на жаль, наслідки російського вторгнення нагадуватимуть про себе ще довго. Проте поліцейські не складають руки. І найбільшою нагородою для них є бачити, як на звільнені землі повертаються люди.