Головна Право Обережно, шахраї на території Жовківського району!

Обережно, шахраї на території Жовківського району!

686
0

Червоноградською місцевою прокуратурою проаналізовано стан злочинності на території Жовківського району та встановлено, що лише впродовж перших двох місяців поточного року зареєстровано близько півсотні кримінальних проваджень за фактами вчинення шахрайств стосовно місцевих мешканців. Мова йде про заволодіння коштами громадян шляхом обману чи зловживання довірою.

В окремих випадках  шахраї представляються представниками служби безпеки банку та під приводом блокування банківської картки просять повідомити реквізити останньої. Також є випадки заволодіння коштами при купівлі товарів через мережу інтернет, у тому числі через сайт «OLX»  шляхом їх перерахунку, як авансових платежів, чи повної суми до одержання товару.

Трапляються ситуації, коли шахраї представляються працівниками поліції і в телефонній розмові вимагають гроші за непритягнення до відповідальності когось із родичів, «вирішення» проблем з поліцією тощо.

В окремих випадках суми коштів, одержаних злочинним шляхом, сягають десятків тисяч гривень.

Враховуючи наведене, місцева прокуратура застерігає мешканців Жовківського району: аби не стати жертвою шахраїв, не слід вестися на сумнівні пропозиції в інтернет-мережі чи в телефонних розмовах, а про факти можливих шахрайських дій невідкладно повідомляти органи поліції за телефоном «102».

Примітка. За вчинення злочину, передбаченого статтею 190 Кримінального кодексу України (шахрайство), передбачено кримінальну відповідальність у виді обмеження волі на строк до трьох років, у випадку вчинення повторно – на строк до 3 років позбавлення волі, у великих розмірах – до 8 років позбавлення волі, а в особливо великих розмірах чи організованою групою – до 15 років з конфіскацією майна.

Ярослав ГАРАСИМЧУК,
керівник Червоноградської місцевої прокуратури, молодший радник юстиції.