Зловмисники налагодили розповсюдження наркотиків та психотропів на всій території держави. Замовлення вони приймали через власну віртуальну наркокрамницю, а збували – закладками і поштовими відправленнями. Щомісяця «бізнес» приносив угрупованню до мільйона гривень прибутку, який розподілявся між всіма учасниками.
Оперативники Львівського управління боротьби з наркозлочинністю разом зі слідчими поліції області та працівниками Івано-Франківського управління СБУ задокументували діяльність організованої злочинної групи, яка збувала наркотики та психотропи через мережу Інтернет.
Група діяла на території Івано-Франківської області. Організував діяльність угруповання 47-річний мешканець селища Верховина. Серед його спільників – син та ще троє чоловіків. Кожен з них відповідав за свій напрямок «роботи» адміністрування наркокрамниці, постачання «товару», його розповсюдження та відправлення.
Аби налагодити мережу збуту та створити так звану клієнтську базу, лідер створив віртуальну крамницю з широким вибором «товару», через яку і приймали «замовлення». Для приховування злочинної діяльності використовували безконтактний спосіб розповсюдження – «закладки» та поштові відправлення під різними анкетними даними. Кошти отримували на електронні гаманці та карткові рахунки.
Щомісяця «бізнес» приносив угрупованню до мільйона гривень прибутку, який розподілявся між всіма учасниками.
Вчора, 25 жовтня, правоохоронці за силової підтримки бійців спецпідрозділу КОРД та «Альфа» провели 11 санкціонованих обшуків за місцями проживання та у транспортних засобах фігурантів. Загалом вилучили понад 3 кг амфетаміну, більше 2 кг канабісу, «Альфа PVP», МДМА та гашиш.
Крім того, вилучено шафи, які спеціально обладнанні для вирощування рослин коноплі, пристрої для куріння, комп’ютерну техніку, «чорнові» записи, банківські картки, фасувальні матеріали та гроші в національній і іноземній валюті.
Вартість вилучених речовин за цінами «чорного ринку» сягає понад два мільйони гривень.
Троє чоловіків затримані у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Їм вже повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) Кримінального кодексу України.
Після проведення необхідних процесуальних дій буде вирішуватися питання про повідомлення ще двом учасникам групи про підозру.
Досудове розслідування триває, процесуальне керівництво здійснює Львівська обласна прокуратура.
За скоєне фігурантам загрожує до 12-ти років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Департамент боротьби з наркозлочинністю
Національної поліції України