Головна Право Припинено протиправне використання земель водного фонду в межах Кам’янка-Бузької ОТГ

Припинено протиправне використання земель водного фонду в межах Кам’янка-Бузької ОТГ

72
0

Суд задоволив позов Жовківської окружної прокуратури про усунення перешкод у здійсненні громадою права користування та розпорядження земельною ділянкою водного фонду.

Мова йде про ділянку, яка знаходиться у прибережній захисній смузі річки Західний Буг, загальною площею майже 10 га. Вона розташована в межах Кам’янка-Бузької територіальної громади Львівського району.

Встановлено, що тривалий час спірна ділянка належала до державної власності, проте без встановлення захисної зони прибережної захисної смуги річки. Відповідно до чинного законодавства її цільове призначення повинно бути – землі водного фонду з відповідною категорією.

Однак, вищевказаній ділянці неправомірно присвоїли категорію – землі сільськогосподарського призначення, при тому, що вона розташована впритул до водного об’єкта. Окрім цього, ця земельна ділянка сформована без врахування розміру прибережної захисної смуги, яка може бути і суттєво більшою.

Неправильний облік земель негативно відображається при подальшому їх розпорядженні. Відповідно останні підпадають під обмеження їх вилучення, як землі водного фонду.

Враховуючи порушення законодавства, прокуратура стала на захист інтересів держави та звернулася з відповідним позовом до суду щодо ефективного і раціонального використання природних ресурсів та повернення землі громаді.

Суд погодився з доводами прокурора та задовольнив позови в повному обсязі.

На даний час прокуратурою вживаються заходи з метою виконання рішення суду.

Відділ інформаційної політики Львівської обласної прокуратури