Головна Право Школи, вокзал: лише за добу зловмисники повідомили про замінування десятків об’єктів на...

Школи, вокзал: лише за добу зловмисники повідомили про замінування десятків об’єктів на Львівщині

92
0

Поліцейські нагадують, що за «жарти» про замінування передбачена кримінальна відповідальність.

Напередодні, 26 грудня, на лінію «102» ГУ Нацполіції Львівщини надійшло з десяток повідомлень про замінування різних об’єктів на теренах області. Зранку, о 08:35 такі повідомлення стосувались Головного залізничного вокзалу та відділення поліції.

На місцях можливого замінування працювали сили та засоби цивільного захисту. Зокрема, на залізничному вокзалі евакуювали 150 відвідувачів та 50 працівників. Під час обстеження працювали працівники УВТС, кінологи. Вибухонебезпечних предметів та речовин не знайшли.

Близько 08:45 поліціянти отримали повідомлення про замінування усіх шкіл Львова. У місті оглянули 101 навчальний заклад, 90 з яких перебуває на канікулах. Евакуювали 3997 осіб, з них 713 – персонал закладів. Під час огляду закладів та прилеглої до них території вибухонебезпечних та підозрілих предметів не знайшли.

Так само вранці, о 09:35 год повідомлення про замінування стосувалось відділення ГУ Нацполіції у Львівській області. Вибухонебезпечних предметів та речовин також не знайшли.

Відповідно до ККУ ст. 259, завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, карається позбавленням волі на строк від двох до шести років.

Те саме діяння, якщо об’єктами завідомо неправдивого повідомлення стали критично важливі об’єкти інфраструктури або будівлі чи споруди, що забезпечують діяльність органів державної влади, або заклади охорони здоров’я, або заклади освіти або якщо воно спричинило тяжкі наслідки чи вчинене повторно, карається позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років.