Головна Право Останнім часом почастішали випадки скоєння шахрайств з використанням телефонів

Останнім часом почастішали випадки скоєння шахрайств з використанням телефонів

285
0

Надмірна довірливість — наш перший ворог, який працює на руку шахраям. У багатьох випадках величезних утрат могло б не бути, якби самі громадяни проявляли хоча б трішки обережності.

Останнім часом почастішали випадки скоєння шахрайств з використанням телефонів. Зловмисники телефонують до потенційних жертв в нічний час та, представляючись співробітниками міліції, повідомляють, що їхня близька людина наразі перебуває у відділку міліції за скоєння злочину. Потім «правоохоронець» пропонує «залагодити» це питання за грошову винагороду. Злякані подібним повідомленням, громадяни погоджуються на вказані умови та віддають свої кошти шахраям.

Шановні громадяни, якщо до Вас телефонують з подібним повідомленням, спробуйте спочатку з’ясувати, де ваші близькі та зателефонуйте до міліції. «Якщо ж ви стали жертвою шахрайства, то не зволікайте, а якнайшвидше повідомте працівників міліції, що дасть змогу оперативно затримати зловмисників».

Іншим доволі поширеним видом шахрайств залишається шахрайство з банківськими картками.  В даному випадку зловмисники представляються працівниками банківської установи та просять назвати номер картки та PIN-код. Там, де мова заходить про оплату, вдумайтесь, чи вигідно це для вас, адже способи видурювання грошей найрізноманітніші.

Якщо Ви стали «жертвою» шахрайства, або, якщо Вам стане відома інформація про шахрайські дії, а також осіб, які можуть вчинити такі дії, телефонуйте в Жовківський РВ ГУМВС України у Львівській області за номером «102». Пам’ятайте, надана інформація зможе врятувати від шахрайства багатьох людей.

Оксана ГЛИНСЬКА,

ст. інспектор по РН та ГФ СДІМ Жовківського РВ ГУМСУ у Львівській області,  ст. л-нт міліції.