Головна Право Від початку року поліцейські Львівщини відкрили 122 кримінальні  провадження  за фактами підробки...

Від початку року поліцейські Львівщини відкрили 122 кримінальні  провадження  за фактами підробки свідоцтв про вакцинацію

77
0

Правоохоронці нагадують, що підробка та використання підроблених сертифікатів про вакцинацію є кримінальним правопорушенням.

Так, лише за кілька останніх днів відкрито ще три кримінальні провадження. 7 листопада до поліції надійшло повідомлення від прикордонників про те, що на пункті пропуску «Шегині-Медика» під час проходження паспортного контролю 62-річна мешканка міста Івано-Франківськ пред’явила міжнародне свідоцтво про вакцинацію від коронавірусної хвороби COVID-19 з ознаками підроблення. Як встановили правоохоронці, жінка знайшла зразок сертифікату у мережі Інтернет, внесла туди свої дані та роздрукувала – таким чином хотіла уникнути проходження самоізоляції після повернення з Польщі, де перебувала на заробітках.

8 листопада підроблене свідоцтво про вакцинацію було виявлено у 38-річної  жительки  міста Кривий Ріг під час проходження паспортного контролю на пункті пропуску «Краківець-Корчова». 10 листопада на тому ж пункті пропуску 41-річний мешканець Івано-Франківської області  пред’явив міжнародне свідоцтво про вакцинацію від коронавірусної хвороби COVID-19 з ознаками підроблення

Усі підроблені документи вилучено.

За цими фактами дізнавачі Яворівського районного відділу поліції відкрили три кримінальні провадження за ч.4 ст.358 (Використання завідомо підробленого документа) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання, передбачене санкцією статті, – обмеження волі на строк до двох років.

Загалом, від початку  року дізнавачі поліції Львівщини відкрили 85, а слідчі –  37 кримінальних проваджень за фактами підробки сертифікатів про вакцинацію, зокрема, за ст.190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України та ст.358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України.

Правоохоронці застерігають: не купуйте та не підробляйте сертифікати про вакцинацію, будьте відповідальними!

Відділ комунікації поліції Львівської області