Головна Право Як кінологи поліції Львівщини навчають молодих собак шукати вибухівку та зниклих людей

Як кінологи поліції Львівщини навчають молодих собак шукати вибухівку та зниклих людей

111
0

 Сьогодні у кінологічному центрі Головного управління Національної поліції у Львівській області перебуває 21 службова собака. Серед них – і молоде поповнення: двоє 3-місячних цуценят породи «німецька вівчарка» Багіра та Шері. 

Цуценята вже почали проходити курс навчання. Багіру дресирують на пошук людини за її запаховим слідом, а Шері навчають шукати вибухові речовини, зброю та боєприпаси.

«Дресирування службового собаки відбувається в кілька етапів, – розповідає Ярослав Дмітрієв, заступник начальника кінологічного центру поліції Львівщини. – Наприклад, щоб навчити собаку шукати людину за слідом, на першому етапі ми розвиваємо у неї інстинкт здобичі, потім розвиваємо пошукову реакцію, щоб вона могла шукати запах людини. Далі пес проходить спецкурс слідової роботи та вибірки людини за її річчю. Найважливіший етап – правильно поставити собаку на слід, щоб вона зрозуміла, що від неї вимагається».

Навчання службового собаки на пошук вибухівки відбувається по-іншому. «Спочатку ми розвиваємо навичку апортування предмету. Шері дуже здібний, має гарні вроджені навички, тож навчається швидко – вже невдовзі почне вивчати запахи вибухових речовин та їхній пошук, – розповідає Олег Павлишин, інспектор кінологічного центру поліції Львівщини. – Вже до року він навчиться шукати всі потрібні запахи».

Дресирування собак відбувається в ігровій формі – наприклад, спочатку кінологи ховають улюблену іграшку, а коли цуценя навчиться її відшукувати, починають підкладати вибухові речовини.

Крім того, кожен службовий собака обов’язково проходить загальний курс дресирування. «Це потрібно для загальної дисциплінованості, щоб собака була керована та слухала свого провідника», – пояснює Ярослав Дмитрієв.

Кінологи впевнені: щоб працювати з собакою, треба бути справжнім психологом. Адже чотирилапі не розуміють людської мови, натомість розуміють мову жестів, інтонації, положення тіла. За правильно виконану команду пес отримує заохочення – смаколик або улюблену іграшку.

Повний курс дресирування службового пса триває від року до півтора, але й під час несення служби собака постійно відшліфовує свої навички.