Головна Політика В Жовкві відбулася нарада з головами місцевих рад

В Жовкві відбулася нарада з головами місцевих рад

177
0

21 червня заступник голови Жовківської районної ради Алла Жук прийняла участь у нараді з головами місцевих рад. Проводила нараду перший заступник голови Жовківської райдержадміністрації Любов Дунець.

Участь у нараді взяли: заступник голови Жовківської райдержадміністрації Юрій Дубневич, керівники відділів та структурних підрозділів райдержадміністрації.

В ході зустрічі обговорили питання:
– відшкодування коштів за проїзд у транспорті пільгових категорій населення Жовківського району;
– благоустрою населених пунктів району;
– мікропроектів, їх фінансування та виконання робіт на об’єктах;
– військової служби за контрактом.

Зокрема, у своїй доповіді перший заступник голови Жовківської райдержадміністрації Любов Дунець повідомила, що у Жовківському районі відповідно до даних управління соціального захисту населення налічується 10 532 пільговики, в т.ч. пільговики Магерівської ОТГ. У Жовківському районі не прийняті відповідні рішення щодо шляхів компенсації пільгового проїзду та не діють Програми монетизації пільг.

Тому органам місцевого самоврядування запропоновано у найкоротші терміни визначитися із механізмом компенсації коштів задля уникнення непорозумінь між перевізниками та пасажирами та надати гарантії по співфінансуванню пільгових перевезень у розрізі місцевих рад при умові перевиконання районного бюджету.
Нагадаємо, що 14 березня Кабінет Міністрів України прийняв постанову №197 «Деякі питання надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах». Ця постанова фактично надала право здійснювати на місцях відшкодування за пільгове перевезення безпосередньо особам у грошовій формі – так званої монетизації.
На виконання постанови було прийнято розпорядження голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки про затвердження розміру щомісячної готівкової виплати. Затвердження такого розміру і надало право всім органам місцевого самоврядування приймати відповідні рішення на місцях: чи впроваджувати монетизацію, чи продовжувати здійснювати відшкодування у безготівковій формі.