Головна Політика Львівщина взяла участь у другому Всеукраїнському форумі Рад ВПО

Львівщина взяла участь у другому Всеукраїнському форумі Рад ВПО

16
0

Ради ВПО — це дорадчі органи, які займаються адвокацією прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб.

У Києві 27-28 серпня проходить ІІ Всеукраїнський форум Рад ВПО.

Ради ВПО — це дорадчі органи, які займаються адвокацією прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб. Наразі по всій Україні нараховують 873 Ради ВПО.

Перед учасниками заходу з вітальним словом виступила Віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук. А також – представниця Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН) в Україні Кароліна Ліндхольм Біллінг, радник з питань стабілізації Посольства США в Україні Меттью Джонсон, директорка проєктів Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) в Україні Уляна Бах та виконавча директорка Благодійної організації «Благодійний фонд «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» Валерія Вершиніна.

«Я дякую Радам ВПО. Ви — круті, професійні, вмотивовані і затяті. Наразі в Україні зареєстровано 873 такі осередки. Це близько 20 тисяч активних членів Рад ВПО. За декілька років з нуля ви стали силою», — зазначила Віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук. – Місія Рад ВПО — це системна і професійна адвокація прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб. І кінцева мета, звичайно, це повна інтеграція в громади, в які люди приїхали, чи ті, до яких вони повернуться».

Віцепремʼєрка додала, що в Україні близько 5 мільйонів внутрішньо переміщених осіб і вони сподіваються на допомогу Рад ВПО, а також Президента, Уряду та Парламенту.

Львівщину на заході представили голова Координаційного центру підтримки цивільного населення та керівник «Медико-психологічної волонтерської спільноти ГО «Птаха України» на Львівському залізничному вокзалі, радниця начальника Львівської ОВА Максима Козицького Галина Бордун та Голова Ради ВПО при ЛОВА Олена Грекова.

«Це до сліз, коли до тебе підходять представники волонтерських хабів евакуації зі сходу, з якими ти стільки часу знайомий в телефонному режимі, представники Рад ВПО з інших областей…, адже це саме та спільнота, яка вже не перший рік обʼєднує стільки волонтерів для супроводу і підтримки ВПО.

Для мене, як представника Львівщини, важливо, що нам вдалося з командою експертів, волонтерів і ЛОВА створити певну систему, карту координації і перескерування, певну стратегію руху далі у напрямі допомоги впо», – зазначила Галина Бордун.

Як додала Олена Грекова на Львівщині сьогодні функціонує 22 ради ВПО.

«Ми супроводжуємо цей процес і будемо далі проводити адвокацію в цьому напрямі. Для нас важливо, щоб процес інтеграціі ВПО не зупинявся, ми для цього і створені, щоб шукати спільні об’єднуючі рішення», – зазначила Голова Ради ВПО при ЛОВА.

Програма форуму передбачає проведення дискусій щодо таких тем:

– перші результати діяльності Рад ВПО;

– державна підтримка ВПО;

– житло для ВПО;

– працевлаштування ВПО;

– соціальний захист ВПО.

Захід організував БФ «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» у партнерстві з Мінреінтеграції та за підтримки Агентства ООН у справах біженців в Україні (УВКБ ООН) та Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX in Ukraine).