Головна Політика Львівська ОВА та Alliance Occitanie Ukraine посилять співпрацю на базі закладів профтехосвіти...

Львівська ОВА та Alliance Occitanie Ukraine посилять співпрацю на базі закладів профтехосвіти України і Франції

24
0

Про це йшлося під час зустрічі Максима Козицького з представниками французької благодійної організації.

Напередодні, 6 березня, начальник обласної військової адміністрації Максим Козицький зустрівся з представниками благодійної організації Alliance Occitanie Ukraine.

Максим Козицький подякував французьким гостям, що попри всі труднощі, організація продовжує допомагати. З початку свого заснування у 2007 році, організація Alliance Occitanie Ukraine відправила до України 101 гуманітарний вантаж, зокрема від початку повномасштабного вторгнення надійшло 70 вантажів.

Цього разу передали матраци для військових, медикаменти, обладнання для геріатричних пансіонатів, лікарень та медичних центрів, зокрема у селах, дитячий одяг. Вантажі надходитимуть партіями протягом березня. Частину з них розподілять між соціальними закладами Львівської області, частину – передадуть до Києва.

«Ми разом з Україною від початку повномасштабного вторгнення. Передали вже 1800 тонн медичного обладнання, меблів, засобів гігієни, продуктів харчування та предметів першої необхідності в умовах війни. Загальна вартість цих вантажів – майже 400 тисяч євро. Це допомога від окремих французів, місцевих компанії, установ, медичних та навчальних закладів. На жаль, благодійники вже не так активно відгукуються на наші заклики, як раніше, і ми мусимо більше працювати, щоб їх згуртувати, аби донести біль, який переживають українці. Та ми раді, що попри труднощі, допомога дістанеться свого призначення», – зазначила президентка Alliance Occitanie Ukraine Жанін Леско.

Завдяки співпраці органазіації і Львівської ОВА у галузі профтехсвіти, минулого року студенти Львівського професійного коледжу готельно-туристичного і ресторанного сервісу пройшли стажування у Франції.

Жан-П’єр Маргай виокремив основні цілі у цьому напрямі:

  • обмінятися інтернаціональним досвідом, знаннями, культурою;
  • поділитися досвідом та методиками викладання між викладачами профтехзакладів;
  • надати українським студентам професійні практичні знання;
  • перейняти досвід шефів з України, які б могли поділитися рецептами українських страв.

«Серед галузей, якими займається організація, є професійне навчання. Вже 10 років ми співпрацюємо з коледжами. Коли ми приїхали рік тому, то зрозуміли, що в України є потреба в обміні досвідом та запропонували стажування українських студентів у Франції.

Ми розпочали співпрацю з готельно-ресторанним коледжем, стажування пройшли 14 студентів. Використати цей досвід плануємо і в інших галузях. Цього понеділка ми познайомилися з новими 14 студентами, які приїдуть у Францію влітку, для того, щоб розвивати свої компетенції і технічно, і професійно», – наголосив віцепрезидент Alliance Occitanie Ukraine Жан-П’єр Маргай.

Як зазначив Максим Козицький, до такої співпраці можна залучити Львівське вище професійне училище харчових технологій і Львівське вище професійне училище торгівлі та сфери послуг.

Також, зважаючи на поточний стан в Україні, іншими важливими стратегічними галузями є легка промисловість та автомобільний транспорт. З метою підготовки висококваліфікованих працівників, які б в майбутньому могли посилити потужність українського виробництва, до співпраці зі закладами освіти Франції готові 3 заклади області: Львівське вище професійне училище побутового обслуговування; Львівське вище професійне училище комп’ютерних технологій та будівництва та Львівське вище професійне політехнічне училище.

«Ми будемо відвідувати заклади у нашій країні, знайомитися з директорами, щоб зрозуміти, куди українські діти можуть потрапити на стажування. Хочемо показати структуру організації навчання, аби студенти могли повернутися та запровадити новий досвід в Україні», – додав віцепрезидент Alliance Occitanie Ukraine.

В межах співпраці Львівської ОВА та Alliance Occitanie Ukraine у 2022 році Французька Республіка прийняла на оздоровлення 26 дітей та їх мам.

«Цього року хочемо запросити дві команди з регбі, дітей віком 13-15 років, аби вони познайомилися з професійними гравцями та добре провели час», – зазначив Жан-П’єр Маргай.