Головна Політика На Львівщині обговорили нові можливості залучення фінансового ресурсу для малих агровиробників

На Львівщині обговорили нові можливості залучення фінансового ресурсу для малих агровиробників

16
0

Агровиробники зможуть отримати кредити оборотного капіталу до 3 років, інвестиційні кредити до 7 років та кредити для купівлі землі на термін до 10 років.

Сьогодні, 20 лютого, відбувся перший захід з презентації діяльності Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві. У заході прийняли участь фахівці з питань АПК районних військових адміністрацій, аграрії, представники дорадчих служб, фермерських асоціацій та банківських установ.

З вітальним словом до учасників заходу звернулась директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА Тетяна Гетьман.

«Особливістю Львівщини є велика кількість малих фермерських господарств. Переважна більшість цих малих агровиробників  мають обмежений доступ до фінансового ресурсу через відсутність належної застави. Впровадження діяльності Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві відкриває їм нові можливості для залучення фінансового ресурсу на різні інвестиційні цілі чи на поточні видатки», –  зазначила Тетяна Гетьман.

Також учасників заходу привітав голова Правління Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві Олег Приходько. Він зазначив, що фінансування під гарантії Фонду допоможе банкам більше впевнено кредитувати малих агровиробників, а агровиробникам надасть можливість стабільно розвивати свій бізнес.

Про нові можливості із залучення кредитного фінансування, які з’являються у зв’язку з початком роботи Фонду, розповів експерт з питань доступу до фінансування ТОВ «Агріаналітика»  Ігор Дутка. Він наголосив, що діяльність Фонду спрямована на підтримку дрібних, малих та середніх фермерів, які обробляють землю до 500 га.

Агровиробники зможуть отримати:

– кредити на фінансування оборотного капіталу на термін до 3 років;

– інвестиційні кредити на термін до 7 років;

– кредити для купівлі землі на термін до 10 років.

Максимальна сума кредиту на одного позичальника 30 млн грн.

Фонд надає гарантії до 50% суми основного зобов’язання за кредитом. Щоб отримати доступ до гарантій Фонду фермер має бути зареєстрованим в Державному аграрному реєстрі (ДАР).

Також, заступник директора Львівської обласної дирекції АТ «Укргазбанк» представив нові кредитні програми для аграріїв під гарантії Фонду.