Головна Політика На Львівщині обговорили стратегію розвитку мультидисциплінарної реабілітації в Україні під час національного...

На Львівщині обговорили стратегію розвитку мультидисциплінарної реабілітації в Україні під час національного конгресу

56
0

Захід зібрав понад 400 учасників – представників медичних асоціацій, органів влади та медичних закладів.

24-25 листопада у Львові відбувався «Національний конгрес з мультидисциплінарної реабілітації: формування стратегії роботи в умовах війни». Захід зібрав представників влади, медичної спільноти України, а також спеціалістів у галузі реабілітації та протезування з нашої держави, США, Польщі.

Конгрес організували з метою знайомства українських фахівців з реабілітації з кращими практиками реабілітації та роботи зі складними патологіями, які часто виникають внаслідок бойових травм.

У межах заходу відбулися доповіді спікерів щодо впровадження в освітніх закладах на рівні бакалаврату програм по ерготерапії, про лікування дитячої мінно-вибухової травми і про прийняття рішень при ампутаціях, про співпрацю протезиста та ерготерапевта, щодо розвитку мультидисциплінарного підходу від життєвого компромісу до самостійності при ампутаціях і протезуванні.

Реабілітаційна допомога як військовослужбовцям, так і цивільним жителям області надається у закладах охорони здоров’я, які підписали відповідні пакети з Національною службою здоров’я України – таких на Львівщині є 56. Про це під час виступу на конгресі розповів заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.

«У Львівській області  договір з Національною службою здоров’я України за пакетами щодо реабілітації дітей та дорослих законтрактовано разом 56 медзакладів. Також до кінця року заплановано створенням реабілітаційних відділень у кластерних та надкластерних закладах охорони здоров’я.

Щодо військових, то регіональним центром медичного забезпечення, психологічної реабілітації військовослужбовців та ветеранів війни визначено Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих імені Юрія Липи. Саме на базі госпіталю з ініціативи Першої леді діє всеукраїнський центр з протезування, реконструктивної хірургії та реабілітації постраждалих від війни Superhumans Center. Це флагманський проєкт Львівської обласної військової адміністрації в межах плану заходів з реалізації Національної стратегії безбар’єрності на 2023-2024 роки. Окрім того, на базі Першого медичного об’єднання Львова функціонує Національний реабілітаційний центр «Незламні» («Unbroken»).

З початку повномасштабної війни до сьогодні 3229 військовослужбовців на Львівщині пройшли реабілітацію в стаціонарних умовах та 275 військовослужбовців в амбулаторних.

Тилове розташування Львівщини дозволяє нам, і водночас – ми маємо цей обов’язок, забезпечувати усю тилову функцію. Йдеться не лише про якісні освітні, соціальні послуги, можливості займатися спортом, а й першочергово в умовах війни – про якісні послуги з реабілітації і медичної допомоги військовим та цивільним, які постраждали від війни», – зазначив Іван Собко.

За його словами, з початку повномасштабної війни до сьогодні 3229 військовослужбовців на Львівщині пройшли реабілітацію в стаціонарних умовах та 275 військовослужбовців в амбулаторних.

Нагадаємо, що на рівні держави діє безкоштовна програма з ендопротезування. Детальніше – тут.

Фото: від організаторів події