Головна Політика На Львівщині обговорили заходи, необхідні для забезпечення права кожної дитини в Україні...

На Львівщині обговорили заходи, необхідні для забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні

26
0

Вчора, 9 січня, відбулася зустріч очільника Львівської ОВА Максима Козицького з представниками Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей.

Голова Координаційного центру Ірина Тулякова зазначала про визначені стратегічні напрями та заходи, передбачені проєктом Стратегії забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні, яка після затвердження буде впроваджуватися в усій країні. Також голова Координаційного центру проінформувала про можливість долучитись до демонстраційних областей, які за міжнародної підтримки стануть першопроходцями у впровадженні передових практик щодо:

  • розвитку соціальних та інших послуг на рівні громад з метою зміцнення сімей та попередження розлучення дитини з сім’єю
  • розвитку сімейних форм виховання та національного усиновлення
  • безпечної реінтеграції дітей, які перебувають в закладах інституційного догляду, в сім’ї або сімейні форми виховання, з поступовою трансформацією закладів у надавачів послуг, які відповідатимуть потребам дітей та сімей з дітьми

«За минулий рік 73 дітей в області були усиновлені або влаштовані в сімейні форми виховання. Ми підтримуємо стратегію забезпечення права кожної дитини на зростання в сімейному оточенні і готові ділитися найкращими практиками з іншими областями», – зазначив очільник Львівської ОВА Максим Козицький.

Під час зустрічі також обговорили поточну ситуацію в області щодо дітей, які перебувають в закладах інституційного догляду, зокрема дітей, які були тимчасово переміщені (евакуйовані) із закладів інших регіонів, практики, які впроваджуються в регіоні для забезпечення виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у сімейному оточенні або умовах наближених до сімейних та пріоритетні напрямки співпраці в межах реалізації реформи системи догляду та виховання дітей у Львівській області.

У межах візиту до Львівської області представники Координаційного центру також відвідали навчально-реабілітаційний центр «Джерело», Будинок дитини №2, малий груповий будинок, дитячий будинок сімейного типу сім’ї Макарчуків у смт Бірки Івано-Франківської ТГ та навчально-реабілітаційний центр святого Миколая у Брюховичах.

Довідково:

Координаційний центр з розвитку сімейного виховання та догляду дітей є тимчасовим консультативно-дорадчим органом Кабінету Міністрів України, який створено за ініціативи Президента України Володимира Зеленського, Першої Леді Олени Зеленської та за підтримки Європейського Союзу та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

За інформацією служби у справах дітей області, на первинному обліку дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування в службах у справах дітей на Львівщині станом на 31 грудня 2023 року перебували 2188 дітей.