Головна Політика На Львівщині планують створити Координаційну раду зі збереження історико-культурної спадщини в умовах...

На Львівщині планують створити Координаційну раду зі збереження історико-культурної спадщини в умовах війни

80
0

У Львові відбулася зустріч представників двох депутатських профільних комісій обласної ради з керівниками музейних установ та волонтерським середовищем Львівщини, на якій обговорили питання збереження історико-культурної спадщини в умовах війни та необхідність координації діяльності.

Представники волонтерських ініціатив розповіли про свою діяльність, зокрема  про заходи щодо протипожежного захисту пам’яток архітектури, порятунку музейних експонатів, особливо цінних творів мистецтва, підтримку музейників і працівників культури, що перебувають у зоні ведення бойових дій.

Окремо обговорювали необхідність чіткого алгоритму переміщення музейних колекцій з небезпечних регіонів, та підготовку відповідних приміщень для їх зберігання на Львівщині.

Як розповів голова комісії з питань історико-культурної спадщини та туризму Іван Щурко, в області зараз діє низка волонтерських організацій та ініціатив, діяльність яких спрямована на збереження культурної спадщини.

«Є різні напрями їх роботи: переміщенням музейних колекцій з постраждалих регіонів, оцифрування, підготовка приміщень, логістика, запаковування експонатів, облаштування тимчасових фондосховищ, забезпечення пам’яток і музеїв протипожежними засобами . Роботи багато. Ми також активно співпрацюємо з нашими закордонними партнерами, які надають нам фінансову підтримку, різноманітні пакувальні та захисні матеріали, засоби пожежної безпеки», – зазначив Іван Щурко.

Також Іван Щурко зауважив, що на початку березня у Львові було створено волонтерський Центр порятунку культурної спадщини. «Багато професійних людей відгукнулися на ініціативу мистецтвознавиці Наталі Філевич створити такий Центр. Я також став співзасновником цієї ініціативи. Зараз у нас дуже хороша комунікація з нашими музейниками, фахівцями в різних галузях культури, а також з міжнародними партнерами, які надають нам фінансову допомогу та матеріальні засоби. Окрім того, ми спілкуємося з представниками музейних установ України, яким ми передаємо необхідні засоби для збереження спадщини у себе на місцях».

З важливого також, як наголосив голова комісії облради, члени профільних комісій, департамент культури ЛОВА, представники ініціативних груп домовилися максимально залучати до робіт фахівців, працівників закладів культури, які евакуювалися на Львівщину з інших областей. В подальшому їх також доєднають до Координаційної ради, яку створюють на Львівщині задля ефективної роботи ініціативних та волонтерських груп.