Головна Політика На Львівщині вперше реалізовують проєкт з інвентаризації зелених насаджень

На Львівщині вперше реалізовують проєкт з інвентаризації зелених насаджень

137
0

Новороздільська громада однією з перших в Україні та першою на Львівщині впроваджує інструмент прозорої та партисипативної системи інвентаризації зелених зон.

На території Новороздільської громади розпочалася реалізація пілотного проєкту «Прозора та партисипативна система інвентаризації зелених зон в Україні: iTree4UA», який здійснюється за фінансової підтримки US Forestry Service International Programs у партнерстві з Davey Tree Expert Company (розробники продуктів i-Tree у США).

Цей проєкт впроваджує Громадська Організація «Агенція Розвитку Розділля» у співпраці з Новороздільською міською радою.

Більше 30 волонтерів цього тижня долучились до інвентаризації зелених насаджень. Для цього вибрали територію парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Парк «Санаторію Розділ» біля палацу Жевуських-Лянцкоронських. Загалом вимірювали 12 різних показників кожного з дерев.

Проєкт реалізується на національному рівні для повномасштабної адаптації i-Tree Eco в Україні у 2021-2022 рр. Його мета – забезпечити повну функціональність інструменту задля адаптації людей та довкілля до проявів зміни клімату.

І-Tree Eco дозволяє оцінювати низку екосистемних послуг дерев як у відповідних одиницях виміру, так і в грошах, що створює чудові можливості для адвокації важливості зелених зон у населених пунктах.

Тож приємно, що у Новороздільській громаді, першій в Україні та на Львівщині впроваджується цей інструмент.