Головна Політика Начальник Львівської ОДА Максим Козицький зустрівся з головою Рахункової палати України: ключове

Начальник Львівської ОДА Максим Козицький зустрівся з головою Рахункової палати України: ключове

98
0

Під час візиту обговорили напрями діяльності Рахункової палати та процес аудиту об’єктів в області.

З робочою поїздкою Львівську область відвідали представники Рахункової палати України. У межах їхньої зустрічі з начальником Львівської обласної військової адміністрації Максимом Козицьким та в.о. голови Львівської обласної ради Юрієм Холодом йшлося про функції Рахункової палати, які, у разі набуття чинності оновленого законодавства, охоплюватимуть, зокрема, й контроль за використанням коштів місцевих бюджетів, комунальних підприємств та організацій.

Під час зустрічі також обговорили напрями діяльності Рахункової палати та аудити, які здійснюватимуть щодо діяльності окремих об’єктів в області.

Як зазначила голова Рахункової палати Ольга Піщанська, основний напрям діяльності інституції – контроль ефективності використання державних ресурсів.

«Наше завдання – насамперед це аудит, тобто ми маємо на меті не лише перевірку правильності процесів, але й оцінку їхньої доцільності для органів місцевого самоврядування та державних структур, адже лише спільними зусиллями можна досягти ефективного управління фінансами. Плануємо формувати довгострокові стратегії для раціонального використання бюджетних коштів та залучення додаткових ресурсів», – розповіла Ольга Піщанська.

Під час обговорення підкреслили важливість партнерських відносин між Рахунковою палатою та органами обласної влади й місцевим самоврядуванням, які дозволять досягати спільних цілей щодо підвищення ефективності управління державними та комунальними ресурсами.

«Наша діяльність має два напрями: аудит, спрямований на виявлення проблем, та на досягнення цілей. Зараз ми більше концентруємося на проблемах, адже у воєнний час оцінити ефективність та досягнення досить важко. Невдовзі такі перевірки розпочнемо у Львівській області. Відповідно до нових методологій здійснення аудиту, якщо ми помічаємо зростання або зниження в певних аспектах, нам потрібно детально розібратися в причинах цих змін», – пояснив т. в. о. секретаря Рахункової палати – керівника апарату Василь Невідомий.

Такий підхід дозволяє значно підвищити ефективність аудиту, зокрема у сфері державних підприємств, і забезпечити більш прозорі й ефективні процеси управління фінансами та ресурсами.

«У Львівській області є низка комунальних підприємств, які потребують оптимізації. У нас також є інститути, які дублюють функції одне одного. І їхнє об’єднання дозволить не лише покращити якість освітнього процесу, але й забезпечить більш ефективне використання наукового потенціалу працівників, які залишилися фактично без роботи в структурах, що давно вже потребують реформування. Аби все це зробити грамотно, ми потребуємо зважених та узгоджених дій різних інституцій, зокрема якісної співпраці з Рахунковою палатою України», – зазначив начальник ОВА Максим Козицький.

Наразі Рахункова палата може проводити лише ті аудити, які стосуються використання субвенцій з державного бюджету місцевим. Однак, коли набудуть чинності зміни до закону «Про Рахункову палату», які нещодавно проголосували, повноваження цього органу суттєво розширяться.

«Домовилися, що на першому етапі представники Палати допоможуть нам привести фінансову звітність у відповідність до міжнародних стандартів. Розраховуємо, що Рахункова палата надасть нам аудиторські рекомендації щодо реорганізації мережі комунальних підприємств, і лише потім перейде до аудитів місцевих бюджетів», – додав очільник області.