Головна Політика Робоча група рекомендувала розглянути на сесії Львівської обласної ради проєкт Комплексної програми...

Робоча група рекомендувала розглянути на сесії Львівської обласної ради проєкт Комплексної програми популяризації української мови

79
0

Робоча група з питань напрацювання проєкту Комплексної програми популяризації української мови рекомендувала винести проєкт програми на найближчу сесію Львівської обласної ради.

Завершальне засідання робочої групи відбулося сьогодні, 16 вересня. До написання проєкту Комплексної програми популяризації української мови у Львівській області на 2023-2027 рр долучилися депутати Львівської обласної ради, представники департаментів Львівської обласної військової адміністрації, свої пропозиції подавали, мовознавці, представники освітніх закладів, громадських організацій та Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Метою програми є створення якісного україномовного продукту для популяризації української мови, культури та історичної свідомості громадян, забезпечення мовних прав громадян області та єдності України.

«Однією з головних складових національної безпеки України є розвиток та популяризація державної мови, здійснення системного національно-патріотичного виховання, створення правильної інформаційної політики»,- визначено в загальних положеннях нової програми. Заступник голови робочої групи, голова комісії з питань культури, інформаційної політики та промоції Святослав Шеремета наголосив, що унікальність обласної програми у комплексному підході, спрямованому на функціонування та розвиток української мови у всіх сферах життя. Програмою передбачено створення умов для вивчення мови як внутрішньо переміщеними особами, так усіма, хто проживає в області. Також заходи в рамках програми сприятимуть у проведенні наукових досліджень мови.

«Варто взяти до уваги приклади європейських країн, в яких цілі інститути працюють над утвердженням державних мов. Тому комплексна програма допоможе консолідувати зусилля фахівців і стане ефективним інструментом для розвитку та утвердження українського мовного простору», – зазначив Святослав Шеремета.

Проєкт Комплексної програми популяризації української мови буде винесено на розгляд депутатів під час чергової сесії Львівської обласної ради, яка відбудеться 20 вересня.