Головна Політика Львівщина долучилася до відзначення Дня Конституції Республіки Польща

Львівщина долучилася до відзначення Дня Конституції Республіки Польща

221
0

3 травня у Львові відзначили День Конституції Республіки Польща.

Перший заступник голови Львівської обласної ради Євгеній Гірник разом з Генеральним консулом Республіки Польща у Львові Елізою Дзвонкєвіч, начальником Львівської обласної військової адміністрації Максимом Козицьким, начальником Львівського гарнізону Павлом Ткачуком та громадськістю поклали квіти до пам’ятника поету та діячу національно-визвольного руху Польщі Адаму Міцкевичу та відвідали святкову літургію у Катедральному Соборі Успіння Пресвятої Діви Марії.

Документ під назвою «Урядовий акт» був прийнятий у Речі Посполитій у 1791 році і він вважається одним з найстаріших Основних законів у світі. За більш ніж три століття Польща також переживала нелегкі роки, зокрема й російську агресію, злочини комуністичного режиму. Святкування Дня Конституції заборонялося, зокрема й після поділу Речі Посполитої. Основний закон з роками вдосконалювався та переписувався, але традиція святкування Дня Конституції саме 3 травня зберігається у Польщі впродовж 231 року. З квітня 1990 року, після падіння комуністичного режиму свято отримало статус національного.

«Польща наш сусід та партнер, який дійсно розуміє та підтримує. З початку війни вона допомагає нашій армії, веде гуманітарну місію, сотні тисяч поляків стали родиною для українців, яким довелося покинути свої домівки та виїхати за кордон. Ми горді мати такого друга. Велика шана і вдячність Польщі та кожному її громадянину за сильну позицію і спільну роботу для перемоги», – наголосив перший заступник голови Львівської обласної ради Євгеній Гірник.