Головна Політика «Співпраця громад задля сталого розвитку України»: у Львові триває перший Міжнародний форум...

«Співпраця громад задля сталого розвитку України»: у Львові триває перший Міжнародний форум агломерацій

3
0

Упродовж двох днів, 17-18 жовтня, у Львові триватиме перший Міжнародний форум агломерацій в Україні.

Його мета – напрацювати якісні рішення для майбутнього агломераційного розвитку в Україні, засвоєння європейського досвіду та посилення співпраці.

Серед учасників – представники влади різних рівнів, народні депутати, міські, селищні і сільські голови, представники донорських організацій, працівники органів місцевого самоврядування найбільших потенційних агломерацій та представники європейських агломерацій.

Привітала присутніх заступниця голови Львівської ОДА Христина Замула.

«Створення Львівської Агломерації є частиною Стратегії розвитку Львівщини. І це був нелегкий процес. Скільки зусиль  приклали представники Ради Європи, які говорили що таке об’єднання, як агломерація, дозволить громадам на рівних умовах здобути для своїх мешканців більше. Це були дворічні дискусії різного роду, але наша присутність сьогодні тут означає, що вони дали результат.

Зокрема: громади порозумілись, що це правильний вектор і з того кожен зможе отримати добрі результати. Друге – вже створена Асоціація, де кожен голова громади, незалежно від кількості населення, інфраструктури чи здобутків має рівні права.

Так, сьогодні ми маємо великі виклики, які разом з тим відкривають великі можливості. Чекаємо спільних проектів, які покращать життя громад, їх взаємодію», – зазначила вона.

На панелях розглянуть приклади співпраці громад в українських і європейських агломераціях, говоритимуть про розвиток економічного потенціалу агломерацій, розбудову індустріальних парків і залучення інвестицій. Йтиметься і про виклики, пов’язані з вирішенням спільних інфраструктурних проблем та про перспективи законодавчого врегулювання функціонування агломерацій і державної підтримки їх розвитку.

Також на заході представлять напрацювання таких агломерацій: Брно (Чехія), Верхньо-Сілезької (Польща), Базеля (Швейцарія) та Берліна (Німеччина).

У межах форуму відбувається ярмарок громад «Львівської агломерації», на якому представили різноманітні вироби, товари та послуги місцевих підприємців.

Форум організували в межах проєкту «Зміцнення доброго демократичного врядування у Львівській агломерації», що впроваджується Асоціацією «Львівська агломерація» за грантової підтримки Ради Європи відповідно до Програми «Посилення доброго демократичного врядування і стійкості в Україні».

Нагадаємо, на Львівщині вперше в Україні громади спільно розробили Стратегію розвитку Львівської агломерації на період до 2027 року.

Незалежним майданчиком для цієї роботи стала обласна військова адміністрація, яка започаткувала цей процес, допомагала та координувала роботу під час розробки цього документу. Експертну підтримку надала Рада Європи.

Стратегія затверджена розпорядженням начальника Львівської обласної військової адміністрації. Вона містить соціально-економічний аналіз сучасного стану 18 територіальних громад в контексті єдиної агломерації, визначає спільне бачення розвитку, стратегічні та оперативні цілі розвитку, завдання та індикатори їх виконання, а також ключові стратегічні проєкти в рамках Львівської агломерації.

У Стратегії громади обрали стратегічне бачення розвитку: «Львівська агломерація – єднає задля можливостей». Стратегічні цілі розвитку громад агломерації: 1. Згуртованість та стійкість, 2. Якість життя, 3. Конкурентоздатність.

Стратегія описує 24 ключових стратегічних проєкти. Серед них створення єдиної та зручної системи громадського транспорту, покращення системи поводження з відходами, вирішення спільних екологічних та соціальних проблем. Перелік проєктів не вичерпний і може доповнюватися.

Створення відповідної Асоціації органів місцевого самоврядування стало наступним кроком у розвитку агломерації.

Асоціація об’єднала громади задля реалізації спільних проєктів на взаємовигідних та рівноправних засадах та стала інструментом для залучення на ці проєкти кошти МТД. Асоціація дозволить громадам представляти спільні інтереси на різних міжнародних майданчиках, спілкуватися з іншими європейськими агломераціями, з Європейською комісією, щоб залучати фінансування на вирішення спільних проблем.

Члени асоціації – 10 територіальних громад: Бібрська, Великолюбінська, Городоцька, Давидівська, Жовківська, Жовтанецька, Куликівська, Львівська, Новояричівська, Пустомитівська. Проте перелік не є вичерпним, приєднатися зможуть й інші зацікавлені у співпраці громади.