Головна Політика США допомагатимуть забезпечити Львівщину засобами та обладнанням, необхідними у зимовий період

США допомагатимуть забезпечити Львівщину засобами та обладнанням, необхідними у зимовий період

302
0

Начальник Львівської ОВА Максим Козицький зустрівся з Президентом Асоціації Американських конгресменів Джимом Слеттері та Президентом Консалтингової компанії «Three R Group Consulting» Майклом Жовніром.

Іноземна сторона висловила свою усебічну підтримку України та готовність допомогти забезпечити країну та Львівщину зокрема, засобами й обладнанням, здатними допомогти людям перезимувати.

«Сполучені Штати Америки підтримують Україну в її боротьбі за свою незалежність та свободу. Ми усіляко намагаємось допомогти українцям наблизити Перемогу над росією, адже ви – приклад сміливості для усього світу. Знаємо, що Львівщина на сьогодні – це область, яка прихистила чи не найбільшу кількість своїх громадян з інших регіонів. Сьогодні ми тут, аби з’ясувати ваші потреби, особливо зважаючи на наближення холодного осіннього та зимового періоду», – зазначив Джим Слеттері.

Станом на сьогодні у Львівській області офіційно проживають майже 250 тисяч вимушених переселенців, з-поміж них 75 тисяч – діти.

«Існує висока ймовірність, що з настанням холодної пори, кількість евакуацій на захід України, в тому ж числі на Львівщину збільшиться. У багатьох областях вщент зруйновані теплоелектростанції. З огляду на це, люди шукатимуть прихистку та тепла. Зараз ми працюємо над тим, щоб збільшити кількість додаткових місць для поселення ВПО, однак такі місця повинні бути укомплектовані речами першої необхідності: тепло, вода, газ. Є потреба саме в обігрівачах та електрогенераторах. Їх можна використовувати, як в тимчасових прихистках, так і для підприємств, які забезпечують життєдіяльність області», – пояснив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Крім цього, в межах зустрічі йшлося про передачу зі Сполучених Штатів Америки автомобілів, які б слугували українським захисникам на фронті.

«В області є чудова ініціатива «1000 автомобілів свободи», завдяки якій наші хлопці та дівчата на фронті отримують для виконання своїх завдань автомобілі. Спілкуючись з ними, наші військові зізнаються, що дуже часто ці позашляховики рятують їм життя. Тому ми б були раді співпрацювати у цьому плані зі США й передати якомога більше пікапів американського виробництва на потреби нашої армії», – зауважив заступник начальника Львівської ОВА Олександр Кулепін.

Обговорили також можливості співпраці зі США в галузі економіки. Сьогодні на Львівщину релокувались близько 200 підприємств.

«Львівщина стала хабом для релокації бізнесу. Попри умови війни бізнес повинен працювати та сплачувати податки. Відповідно для цього нам потрібно пожвавити економічну співпрацю не лише з країнами ЄС, а й посилити зв’язки зі США. Наприклад, створювати спільні підприємства й працювати над високотехнологічним продуктом», – додав директор департаменту економічної політики Степан Куйбіда.

Зі свого боку, американська сторона пообіцяла розглянути найближчим часом усі пропозиції на найвищому рівні.